خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان, سایر گروهها  >  مرگ پرابهام یک بازداشت شده در اداره آگاهی سراوان

مرگ پرابهام یک بازداشت شده در اداره آگاهی سراوان

خبرگزاری هرانا – یکی از شهروندان که حدود دو ماه پیش توسط اداره آگاهی سراوان بازداشته شده بود، در زمان بازداشت دچار سکته مغزی شد و علیرغم انتقال وی به بیمارستان جان سپرد. نزدیکان این شهروند علیرغم تحقیقات پزشکی قانونی هنوز از دلیل سکته و فوت او مطلع نشده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، نواب نارویی مدت دو ماه پیش (اسفند ماه ۹۷) توسط اداره آگاهی سراوان به اتهام سلاح غیر مجاز بازداشت شده بود.

ماموران اداره آگاهی “نواب نارویی” را به اتهام نگهداری سلاح غیر مجاز بازداشت کرده بودند. وی درباره علت نگهداری سلاح به ماموران آگاهی گفته بود، سلاح را برای امنیت خود و خانواده اش در منزل نگهداری می کرده است.

نارویی در اداره آگاهی سراوان دچار سکته مغزی شده است. ماموران آگاهی بعد از سکته مغزی آقای نارویی، وی را به بیمارستان امام علی زاهدان منتقل کرده اما تلاش برای بهبودی وی اثر بخش نبوده و جان می سپارد.

پس از مرگ وی، جسدش به مدت دو روز در پزشک قانونی نگهداری شده، اما خانواده نارویی هیچ جواب قانع کننده ای بابت علت مرگ فرزندشان دریافت نکرده اند.

در تاریخ ۳ اردیبهشت ماه ۹۸ جسد نواب به خانواده اش تحویل داده شد.

شایان توجه است که مرگ شهروندان در بازداشت پدیده ای است که مکرر چند سال اخیر رخ داده است، برای مثال می توان به مرگ تعدادی از بازداشتی های اعتراضات دی ماه سال ۹۶، مرگ مشکوک زهرا کاظمی، خبرنگار ایرانی-کانادایی در زندان اوین در سال ۱۳۸۲ و مرگ کاووس سید امامی از فعالان محیط زیست اشاره کرد.

پیشتر در دی ماه سال گذشته  یادداشتی به قلم مجید توکلی تحت عنوان “شکنجه در زندان‌ها یک واقعیت است” در باب تجربه‌ شکنجه و بدرفتاری در زندان، توسط هرانا منتشر شده بود.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید