خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران خط یک متروی تهران و آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی خراسان رضوی

معوقات مزدی کارگران خط یک متروی تهران و آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی خراسان رضوی

خبرگزاری هرانا – کارگران خدماتی خط یک متروی تهران از معوقات مزدی و بیمه ای خود خبر دادند و گفتند که طی چهار سال گذشته مطالبات سنواتی کارگران خط یک، پرداخت نشده است. بنا بر خبری دیگر، رئیس نهضت سواد آموزی و معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از مطالبات مزدی پرداخت نشده آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی این استان خبر داد و گفت که برآورد مطالبات آموزش دهندگان، یک و نیم میلیارد تومان است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یکی از کارگران خدماتی خط یک متروی تهران گفت: “حدود ۲۵۰ کارگر خدماتی شاغل در خط یک متروی تهران به صورت قراردادی زیر نظر شرکت پیمانکاری مشغول کارند که مطالبات مزدی و بیمه‌ای دارند”.

این کارگر با بیان اینکه پرداخت مطالبات مزدی آنها که شامل دو ماه اضافه‌کاری (بهمن و اسفند ۹۷) و عیدی سال گذشته به همراه حقوق فروردین ماه سال جاری است به تاخیر افتاده بود، در ادامه گفت: “روز گذشته پیمانکار با تامین اعتبار، بخشی از این مطالبات را به حساب کارگران واریز کرده است”.

او در توضیح مطالبات معوقه و پرداخت شده خود و همکارانش گفت: “حدود ۲۵۰ کارگر شاغل در بخش خدمات خط یک متروی تهران یک ماه اضافه‌کاری و عیدی سال ۹۷ خود را دریافت کرده‌اند”.

او با بیان اینکه در حال حاضر یک ماه اضافه‌کاری سال ۹۷ و دستمزد فروردین ماه کارگران پرداخت نشده است، در ادامه درباره معوقات بیمه‌ای همکاران خود گفت: “کارفرما حدودا ۷ ماه حق بیمه کارگران خدماتی خط یک را به تامین اجتماعی واریز نکرده است. تاخیر در پرداخت حق بیمه کارگران باعث شده تا تامین اجتماعی شعبه (ابراهیمی در تهران پارس) از تمدید و تعویض دفترچه‌های درمانی کارگرانی که تا حدود ۷  تا ۱۰سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند، خودداری کند”.

بنا به اظهارات این منبع کارگری در خط یک متروی تهران، مطالبات سنواتی کارگران در ۴ سال گذشته نیز هنوز پرداخت نشده است.

طبق گفته وی، قرارداد همکاری شرکت پیمانکاری پیمان مرو با شرکت بهره‌برداری متروی تهران تا ۱۶ فروردین ماه به اتمام می‌رسد و این نگرانی وجود دارد که با خروج پیمانکار، کارگران نتوانند به مطالبات معوقه مزدی، بیمه‌ای و سنواتی خود برسند.

مطالبات مزدی آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی خراسان رضوی

به گزارش فارس، رئیس نهضت سواد آموزی و معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت که آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی خراسان رضوی، مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

وی با اشاره به اینکه برآورد مطالبات آموزش دهندگان نهضت خراسان رضوی ۱.۵ میلیارد تومان است، مدعی شد: “با دریافت این اعتبار حقوق معوق تمام آموزش دهندگانی که موفق به اتمام کلاس‌ها شدند تا اواسط اردیبهشت‌ماه امسال پرداخت خواهد شد.

رئیس نهضت سوادآموزی خراسان رضوی گفت: “عده‌ای از نیروها در ادارات تبادکان، فریمان و تربت‌حیدریه موفق به دریافت مطالباتشان نشدند که امیدواریم در این مرحله تمامی معوقات آموزش دهندگان پرداخت شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید