خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  پرونده سازی برای مهناز افشار در پی بازنشر یک توییت

پرونده سازی برای مهناز افشار در پی بازنشر یک توییت

خبرگزاری هرانا –  جواد جاویدنیا، معاون دادستان کشور، از پیگیری قضایی بازنشر یک توییت در فضای مجازی توسط مهناز افشار بازیگر ایرانی و تشکیل پرونده جهت تحقیق درباره ارتباط این بازنشر و قتل یک روحانی در همدان خبر داد. در گزارشی دیگر یک طلبه به خاطر بازنشر این توییت توسط مهناز افشار، از وی شکایت کرده و عمل این بازیگر سینما را از عوامل تحریک به قتل روحانی همدانی دانسته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبر آنلاین، روز گذشته ۹ اردیبهشت ماه ۹۸، معاون دادستان کشور در امور فضای مجازی، اعلام کرد پرونده ای جهت بررسی ارتباط بازنشر یک توییت توسط مهناز افشار و ماجرای قتل یک روحانی در همدان تشکیل شده است.

جاوید نیا در این خصوص گفت: “اقدامات لازم در دستگاه قضایی در حال انجام است و بیان برخی موارد باعث می‌شود کار لطمه بخورد و قطعا در این فضا دنبال اجرای قانون هستیم و هر کسی هر اقدامی انجام می‌دهد باید پاسخگوی اعمال و رفتارش باشد”.

وی ضمن تایید تاثیرپذیری دستگاه قضایی از فشار برخی کاربران فضای مجازی مبنی بر خواست محاکمه مهناز افشار، در خصوص اینکه توییت مهناز افشار قاتل روحانی در همدان را برای قتل تحریک کرده است، گفت: “اینها مسائل قضایی است و باید بررسی شود و در مسایل قضایی نمی توان بر مبنای موجی که راه افتاده اقدام کرد. ممکن هم است این موج صحیح باشد اما باید بررسی شود و به عنوان دستگاه قضایی نمی‌توانیم آنچه در افواه عمومی وجود را تایید و بر مبنای آن حکم صادر کنیم. تمام این موارد باید بررسی کارشناسی دقیق شود و اگر بنابر برخورد قضایی باشد، روند اطلاع رسانی خاص خود را دارد”.

در گزارشی دیگر طلبه‌ مازندرانی که که مدعی است گروه های مخالف نظام از تصویرش در یک صفحه توییتری سوء استفاده کرده بودند، از مسببان بازنشر مطالب این صفحه، شکایت کرد.

سید غفار دریاباری صاحب تصویر صفحه‌ای که مدعی است با هویت جعلی در توییتر با استفاده از عکسش باز شده بود و توییتی درباره حشدالشعبی منتشر کرده بود، درباره نحوه اطلاعش از این اتفاق گفت: “چند روز پیش بود که یکی از دوستان نزدیکم به من پیام داد که در فضای مجازی از تصویر من سوء استفاده می کنند و صفحه ای به نام “سید مصطفی حجازی” مطالبی را علیه حشدالشعبی منتشر می کند”.

وی به بازنشر این توییت توسط مهناز افشار اشاره کرد: “پیش از مشخص شدن تقلبی بودن این صفحه، مهناز افشار به توییت خبرساز این صفحه تقلبی واکنشی نشان داد و البته خیلی زود آن را حذف کرد”.

وی در پایان گفت: “سخت در حال پیگیری هستم تا با افرادی که از این فضا سوءاستفاده کردند برخورد شود، حتی به همین منظور وکیل اختصاصی گرفتم و از این افراد هم شکایت کرده ام”.

این در حالی است که فرد به قتل رسیده ارتباطی با حساب توئیتری که مهناز افشار توییت آن را بازنشر کرده و نقد کرده بود، نداشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید