خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ ۴ کارگر در زنجان و ازنا / مرگ ۳۵ کارگر حین کار در استان البرز طی سال گذشته

فقدان ایمنی کار؛ مرگ ۴ کارگر در زنجان و ازنا / مرگ ۳۵ کارگر حین کار در استان البرز طی سال گذشته

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، یک کارگر در زنجان بر اثر انفجار کمپرسور هوا، جان خود را از دست داد. در خبری دیگر مسئول روابط عمومی اداره صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت که سه کارگر حادثه انفجار در کوره فروآلیاژ ازنا که فروردین امسال مصدوم شده بودند، طی روزهای گذشته به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست دادند. بنا بر خبری دیگر مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت که طی سال گذشته ۳۵ کارگر در این استان بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، یک کارگر زنجانی در اثر انفجار کمپرسور هوا جان خود را از دست داد.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان در این باره گفت: “حادثه حوالی ساعت ۱۳ ظهر امروز اتفاق افتاده است”.

حسن غفاری افزود: “آتش‌نشانان ایستگاه شماره یک آتش‌نشانی زنجان به محض اطلاع از این حادثه در محل حاضر شده و عملیات امدادی را انجام دادند”.

وی گفت: “حادثه در تعمیرگاه مکانیکی در میدان فلسطین شهر زنجان رخ داده و جراحات شخص مصدوم بالا بود”.

مدیر روابط عمومی فوریت‌های پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان نیز در این باره اظهار کرد: “در پی اطلاع از این حادثه دو دستگاه از آمبولانس‌های اورژانس در محل حادثه حاضر شده و امدادرسانی کردند”.

جواد مرادی افزود: “متاسفانه کارگر حادثه دیده از این حادثه انفجار به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد”.

سومین مصدوم انفجار فروآلیاژ ازنا درگذشت

به گزارش ایرنا، مسئول روابط عمومی اداره صنعت ، معدن و تجارت لرستان گفت: سومین مصدوم حادثه انفجار در کوره فروآلیاژ ازنا به نام علی درویشی روز جمعه به دلیل شدت جراحات وارده درگذشت.

ایرج دریکوند افزود: این کارگر ۳۰ ساله به دلیل شدت جراحات در بیمارستان اصفهان جان باخت.

۱۳ فروردین امسال به دلیل حادثه انفجار در کوره فروآلیاژ سه کارگر مصدوم شدند که روح الله باجلان و محمد دهقان روزهای گذشته به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست دادند.

تاکنون دلیل این انفجار اعلام نشده است.

طی سال گذشته؛ مرگ ۳۵ کارگر در استان البرز

به گزارش ایلنا، «اسماعیل خلیلی»، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز، در مراسم قدردانی از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای تولیدی نمونه استان البرز که امروز شنبه هفتم اردیبهشت در باشگاه میلاد کرج برگزار شد، گفت: “صیانت از جان کارگر برای ما در اولویت قرار دارد و بر همین اساس با اقدامات صورت گرفته شاهد کاهش فوتی‌های ناشی از حوادث کار بودیم، به طوری که سال ۹۶ تعداد فوتی‌های هنگام کار در استان البرز ۵۵ نفر بود و این رقم در سال گذشته به ۳۵ نفر رسید، البته امیدواریم هیچ کارگری در هنگام کار دچار حادثه نشود”.

وی در ادامه با بیان اینکه ۳۰۰ هزار نفر کارگر بیمه شده اجباری در استان البرز حضور دارد، گفت: “البرز یکی از استان‌های استراتژیک کشور در تولید است و چندین برند مهم در این استان مستقر شده و بزرگترین شهرک صنعتی کشور یعنی شهرک اشتهارد هم در البرز قرار دارد”.

این مسئول ادامه داد: “علی‌رغم تعداد بالای بیمه‌شدگان در استان البرز، سال گذشته فقط ۱۲ هزار و ۲۶۰ پرونده اختلاف کارگر با کارفرما مورد بررسی قرار گرفت، این رقم سه درصد بیمه‌شدگان است و نشان از آرامش در فضای کارگری و کارفرمایی استان دارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید