خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  اعزام به بیمارستان و بازگشت به زندان؛ وکیل مدافع نرگس محمدی از نیاز فوری موکلش به عمل جراحی خبر داد

اعزام به بیمارستان و بازگشت به زندان؛ وکیل مدافع نرگس محمدی از نیاز فوری موکلش به عمل جراحی خبر داد

خبرگزاری هرانا – نرگس محمدی، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر که اینک دوران محکومیت خود را در زندان اوین می‌گذراند، امروز جهت انجام پاره‌ای معاینات و آزمایش‌ها به بیمارستان مهر منتقل و سپس به زندان بازگردانده شد. وکیل مدافع این زندانی سیاسی از نیاز فوری موکلش به عمل جراحی برداشتن رحم بر اساس تشخیص پزشکان متخصص خبر داد و گفت که این پزشکان تشخیص خود را بصورت کتبی اعلام کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، محمود بهزادی راد، وکیل مدافع نرگس محمدی گفت: موکلم امروز از زندان اوین به بیمارستان منتقل و توسط پزشکان متخصص معاینه شد.

این وکیل دادگستری افزود: بر اساس نظر پزشکان متخصص که به صورت کتبی هم اعلام شده، باید هر چه سریعتر عمل جراحی برداشتن رحم روی نرگس محمدی انجام شود.

به گفته وی، نرگس محمدی پس از معاینه توسط پزشکان و انجام آزمایش و ام آر آی مجددا به اوین منتقل شد.

بهزادی راد پیشتر از موافقت مسئولان زندان و ضابطان پرونده نرگس محمدی با اعطای مرخصی استعلاجی به وی خبر داده و گفته بود که موضوع برای اتخاذ تصمیم نهایی به دادستان تهران ارجاع شده است.

این وکیل دادگستری پیشتر در اسفندماه ۱۳۹۷، از مخالفت رئیس بهداری زندان اوین با اعزام موکلش به بیمارستان خارج از زندان خبر داده و اعلام کرده بود که این امر غیرقانونی است زیرا رئیس بهداری زندان در جایگاهی نیست که بتواند بر خلاف دستور دادیار ناظر زندان عمل کند.

نرگس محمدی که از تاریخ ۱۵ اردیبهشت ١٣٩۴در زندان بسر می‌برد، برای سه اتهام به ۱۶ سال زندان محکوم شده است. پنج سال برای ” اجتماع و تبانی علیه نظام” یک سال برای “برای تبلیغ علیه نظام” و ده سال برای تاسیس و همکاری با انجمن لگام، انجمنی برای لغو مجازات اعدام، مطالبه‌ای که از سوی حکومت در ایران تحمل نمی‌شود. بنا بر ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی و با در نظر داشت «مجازات اشد»، نرگس محمدی باید ١٠ سال زندان را تحمل کند. به گفته بهزادی راد، نرگس محمدی بیش از ۷ سال محکومیت خود را گذرانده و مشمول آزادی مشروط است.

خانم محمدی در تاریخ ۲۲ دیماه ۱۳۹۷ به همراه نازنین زاغری در اعتراض به چگونگی نحوه رسیدگی به وضعیت درمانی به مدت سه روزه دست به اعتصاب غذا زده و با وعده مساعد مسئولان زندان در تاریخ ۲۴ دیماه به اعتصاب خود پایان دادند. با این حال مسئولان زندان به وعده خود عمل نکرده و مجدداً از اعزام او به بیمارستان جلوگیری کردند. در حال حاضر درخواست مرخصی استعلاجی نرگس محمدی در انتظار تایید دادستان تهران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید