خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اصناف, اندیشه و بیان  >  اجرای حکم و اخذ جریمه زوج معلم اهل شازند/ اسناد

اجرای حکم و اخذ جریمه زوج معلم اهل شازند/ اسناد

خبرگزاری هرانا – فاطمه بهمنی و محمد کرد، زوج معلم اهل شهرستان شازند که پیشتر در دو دادگاه به حبس و جزای نقدی محکوم شده بودند، جهت پرداخت جزای نقدی به شعبه اجرای احکام دادگاه بخش زالیان و همچنین اجرای احکام شهرستان شازند احضار شدند. روز چهارشنبه بخشی از جزای نقدی توسط این زوج پرداخت شده است. این زوج معلم، در دو پرونده جداگانه و توسط دو دادگاه مجموعا به دو سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و پرداخت ۸ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فاطمه بهمنی و محمد کرد، زوج معلم اهل شازند جهت پرداخت جزای نقدی به شعب اجرای احکام بخش زالیان و شهرستان شازند احضار شدند.

طبق احضاریه‌ای از سوی واحد اجرای احکام دادگاه بخش زالیان از این شهروندان خواسته شده بود که تا روز ۵ اردیبهشت به جهت پرداخت ۴ میلیون تومان جزای نقدی به این شعبه مراجعه کنند. همچنین این دو معلم از بابت حکم جزای نقدی صادره توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شازند نیز جهت پرداخت ۴ میلیون تومان جزای نقدی به شعبه اجرای احکام این شهر احضار شده‌اند.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “جزای نقدی صادره توسط شعبه اول دادگاه عمومی بخش زالیان در شعبه اجرای احکام این بخش به اجرا در آمده و پس از کسر ایام بازداشت به حساب دایره جرائم زالیان واریز شده است”.

فاطمه بهمنی و محمد کرد، زوج معلم و فعال صنفی معلمان بر اساس احکام صادره توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شازند و شعبه اول دادگاه عمومی بخش زالیان شازند هر کدام مجموعا به یک سال حبس تعلیقی و پرداخت ۴ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده‌ بودند.

بر اساس حکم صادره از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان شازند، خانم بهمنی و آقای کرد هر کدام از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام در فضای مجازی” به پرداخت دو میلیون تومان جزای نقدی بدل از ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده‌اند. همچنین در حکمی دیگر که توسط شعبه اول دادگاه عمومی بخش زالیان صادر شده، این دو فعال صنفی معلمان از بابت اتهام “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی از طریق درج مطالب خلاف واقع در فضای مجازی”، هر کدام به یک سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و پرداخت جزای نقدی به مبلغ دو میلیون تومان محکوم شدند.

یک منبع مطلع در خصوص احکام صادره به گزارشگر هرانا گفت: “هر دوی این احکام در تاریخ ۲۹ بهمن ماه سال گذشته تحت فشار نهادهای امنیتی و مشخصا حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران و اداره اطلاعات شهرستان شازند صادر شده است.

فاطمه بهمنی و همسرش محمد کرد روز یکشنبه ۲۰ آبان‌ماه ۱۳۹۷ در جریان تحصن سراسری معلمان توسط نیروهای امنیتی در شهر اراک بازداشت و از روز چهارشنبه ۲۳ آبان‌ماه به زندان این شهر منتقل شده بودند.

گفتنی است که این زوج معلم ۳ فرزند دارند که در زمان بازداشت پدر و مادرشان توسط اقوام آنها نگهداری می‌شدند. آنها نهایتا در تاریخ ۲۷ آبان ماه پس از یک هفته بازداشت با تودیع قرار کفالت و تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت آزاد شدند.

لازم به یادآوری است که دور دوم تحصن سراسری معلمان طی روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان ماه سال گذشته به دنبال فراخوان قبلی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در شهرهای مختلف کشور صورت گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید