خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  آزادی یک شهروند بازداشتی در ارومیه همزمان با انتقال یک شهروند به زندان سنندج

آزادی یک شهروند بازداشتی در ارومیه همزمان با انتقال یک شهروند به زندان سنندج

خبرگزاری هرانا – یک شهروند به نام توفیق محمودی که پیشتر توسط نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت شده بود با پایان مراحل بازجویی به زندان این شهر منتقل شد. همچنین یوسف رسولی، شهروند اهل ارومیه پس از تحمل حدود سه ماه بازداشت با تودیع قرار وثیقه موقتا آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، “یوسف رسولی” ۳۲ ساله فرزند فاروق پس از سه ماه بازجویی در اداره‌ی اطلاعات ارومیه با تودیع قرار وثیقه‌ی ۲۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی بصورت موقت آزاد شد.

بر اساس این گزارش، یوسف رسولی روز ۵ بهمن ۹۷ در حالی که راهی دهستان لاهیجان از توابع پیرانشهر بود، با اتهام همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون در کردستان بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شده بود.

در ادامه این گزارش آمده است که توفیق محمودی، شهروند اهل سنندج  پس از تحمل ۴۵ روز بازداشت در بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات به زندان مرکزی این شهر منتقل شده و بازپرس شعبه‌ی دوم دادگاه انقلاب سنندج از تودیع وثیقه جهت آزادی موقت وی ممانعت به عمل آورده است.

لازم به یادآوری است که آقای محمودی، روز شنبه ۱۸ اسفند ۹۷، بدون ارائه‌ی مجوز قضایی و در حین کار، با اتهامات نامشخصی توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات سنندج منتقل شد.

توفیق محمودی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید