خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ساعت ۱۵:۵۵:۵۹

    خانه  > slide, اصناف, اندیشه و بیان  >  اصغر امیرزادگانی، فعال صنفی معلمان مجددا به دادستانی فیروزآباد احضار شد / سند

اصغر امیرزادگانی، فعال صنفی معلمان مجددا به دادستانی فیروزآباد احضار شد / سند

خبرگزاری هرانا – اصغر امیرزادگانی، معلم و فعال صنفی معلمان روز دوشنبه با دریافت ابلاغیه ای به دادستانی فیروزآباد احضار شد. بر اساس این ابلاغیه وی باید نهایتا تا تاریخ ۷ اردیبهشت در شعبه دادستانی دادسرای فیروزآباد حاضر شود. این فعال صنفی معلمان پیشتر نیز به دادستانی احضار و پس از تفهیم اتهام، بازداشت و با تودیع قرار کفالت بصورت موقت آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، اصغر امیرزادگانی،  فعال صنفی معلمان با دریافت ابلاغیه‌ای به دادستانی شهر فیروزآباد در استان فارس احضار شد.

بر اساس این ابلاغیه که در تاریخ ۲ اردیبهشت ماه صادر شده است، وی باید ظرف پنج روز پس از ابلاغ احضاریه یعنی تا روز شنبه مورخ ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، با حضور در پلیس اطلاعات و امنیت در معیت پرونده در محل دادسرای فیروزآباد حاضر شود. در این ابلاغیه همچنین تاکید شده است که “نتیجه عدم حضور جلب است”.

اتهامات مطروحه علیه این فعال صنفی معلمان در احضاریه “تبلیغ علیه نظام” و “نشر اکاذیب” عنوان شده است.

وی پیشتر نیز با دریافت ابلاغیه‌ای در خصوص شکایت دادستانی از ایشان مبنی بر “تبلیغ علیه نظام” و “نشر اکاذیب با مصداق حمایت از معلمان بازداشت‌شده در فضای مجازی” به دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب فیروزآباد احضار شده بود. بر اساس ابلاغیه مذکور وی می‌بایست روز ۳۱ فروردین در محل شعبه دادستانی حضور می‌یافت.

اصغر امیرزادگانی روز شنبه ۳۱ فروردین‌ماه ۹۸، در پی حضور در دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب شهر فیروزآباد بازداشت و پس از تفهیم اتهام در تاریخ ۱ اردیبهشت ماه با تودیع قرار کفالت تا پایان مراحل دادرسی بصورت موقت آزاد شده بود.

لازم به یادآوری است که اصغر امیرزادگانی پیشتر در تاریخ ۲۴ مهرماه سال گذشته با شائبه ارسال عکس و ویدئو به رسانه‌های خارج از کشور به مدت دو روز بازداشت شده بود. وی با رد این اتهامات و با تودیع قرار کفالت به مبلغ ۳۰ میلیون تومان بصورت موقت آزاد شد و سپس قرار منع تعقیب وی از سوی دادسرای عمومی و انقلاب فیروزآباد صادر شده بود. اما با شکایت دادستانی این پرونده به جریان افتاده است.

گفتنی است که آقای امیرزادگانی پیشتر نیز توسط اطلاعات سپاه و حراست آموزش پرورش فیروزآباد احضار شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید