خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تلاش ماموران امنیتی برای بازداشت ماشاالله شمس الواعظین

تلاش ماموران امنیتی برای بازداشت ماشاالله شمس الواعظین

خبرگزاری هرانا – صبح امروز، مأموران امنیتی به قصد بازداشت ماشاالله شمس‌الواعظین، نایب رییس انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران، به منزل شخصی وی مراجعه کردند اما وی در خانه حضور نداشته است. ماموران مراجعه کننده بدون ارایه حکم قصد تفتیش منزل وی را نیز داشتند که با مخالفت ساکنین خانه مواجه شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، سه تن از مأموران امنیتی به هدف بازداشت ماشاالله شمس‌الواعظین به منزل شخصی این روزنامه نگار مراجعه کرده‌اند اما وی در خانه حضور نداشته است.

گفتنی است که به دلیل عدم حضور ماشاالله شمس‌الواعظین در خانه، دختر وی از ورود ماموران امنیتی به داخل خانه جلوگیری کرده است.

آقای شمس‌الواعظین در واکنش به این موضوع از احضار خود اظهار بی‌اطلاعی کرده و گفته است که طی دو روز آینده به دادسرای اوین مراجعه خواهد کرد.

این روزنامه‌نگار به تازگی در بهمن ماه ۹۷ نیز به دادسرای اوین احضار شده بود. آقای شمس الواعظین همچنین در سال ۱۳۹۳ نیز از احضارش به دادسرای اوین و صدور حکم ممنوع‌الخروج شدن خود خبر داده بود.

ماشاءالله شمس‌الواعظین، پیش‌تر نیز در تابستان ۱۳۹۰ برای اجرای حکم ۱۶ ماه حبس تعزیری خود به زندان اوین فراخوانده شده بود.

ماشاءالله (محمود) شمس الواعظین سردبیری ماهنامه کیان و روزنامه جامعه، توس، نشاط و عصر آزادگان را در کارنامه خود دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید