خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اصناف, اندیشه و بیان  >  اصغر امیرزادگانی، فعال صنفی معلمان بازداشت و پس از تفهیم اتهام آزاد شد

اصغر امیرزادگانی، فعال صنفی معلمان بازداشت و پس از تفهیم اتهام آزاد شد

خبرگزاری هرانا – اصغر امیرزادگانی، معلم و فعال صنفی معلمان روز شنبه در پی حضور در دادستانی فیروزآباد بازداشت و پس از تفهیم اتهام روز گذشته با تودیع قرار کفالت آزاد شد. وی پیشتر با دریافت ابلاغیه ای به دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب شهر فیروزآباد احضار شده بود. اتهامات مطروحه علی آقای امیرزادگانی در ارتباط با حمایت وی از معلمان زندانی و بازداشتی بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اصغر امیرزادگانی روز شنبه ۳۱ فروردین‌ماه ۹۸، در پی حضور در دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب شهر فیروزآباد بازداشت و پس از تفهیم اتهام روز گذشته با تودیع قرار کفالت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “آقای امیرزادگانی روز شنبه ۳۱ فروردین به اطلاعات نیروی انتظامی فیروزآباد مراجعه کرده و از آنجا به دادستانی منتقل شدند. دادستان در جلسه دادرسی حمایت از کمپین اینترنتی “من محمد حبیبی هستم” را مصداق اتهام “نشر اکاذیب با مصداق حمایت از معلمان بازداشت شده در فضای مجازی” و اظهارات منتسب به آقای امیرزادگانی در مورد سرنوشت حاکمان ناعادل را مصداق اتهام “تبلیغ علیه نظام” عنوان کرده و دستور بازداشت ایشان را صادر کرد. سپس مامورین اطلاعات نیروی انتظامی وی را به زندان فیروزآباد منتقل کردند”.

آقای امیرزادگانی عصر روز یکشنبه ۱ اردبیهشت، با تودیع قرار کفالت ۲۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی از زندان فیروزآباد آزاد شد.

اصغر امیرزداگانی، روز یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ با دریافت ابلاغیه‌ای در خصوص شکایت دادستانی از ایشان مبنی بر “تبلیغ علیه نظام” و “نشر اکاذیب با مصداق حمایت از معلمان بازداشت‌شده در فضای مجازی” به دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب فیروزآباد احضار شده بود. بر اساس ابلاغیه مذکور وی می‌بایست روز ۳۱ فروردین در محل شعبه دادستانی حضور می‌یافت.

لازم به یادآوری است که اصغر امیرزادگانی پیشتر در تاریخ ۲۴ مهرماه سال گذشته با شائبه ارسال عکس و ویدئو به رسانه‌های خارج از کشور به مدت دو روز بازداشت شده بود. وی با رد این اتهامات و با تودیع قرار کفالت به مبلغ ۳۰ میلیون تومان بصورت موقت آزاد شد و سپس قرار منع تعقیب وی از سوی دادسرای عمومی و انقلاب فیروزآباد صادر شده بود. اما با شکایت دادستانی این پرونده به جریان افتاده است.

گفتنی است که آقای امیرزادگانی پیشتر نیز توسط اطلاعات سپاه و حراست آموزش پرورش فیروزآباد احضار شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید