خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۳ کارگر در شهرهای تهران و مشهد دچار حادثه شدند. در این حوادث ۱ کارگر مصدوم و ۲ کارگر جان خود را از دست دادند. همچنین سرپرست فرمانداری مشهد گفت که بر اساس اعلام اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی سال گذشته ۸۹۹ حادثه هنگام کار در استان رخ داد که ۹۱۱ نفر بر اثر این حوادث آسیب دیدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، رئیس اداره تصادفات پلیس راهور، جزئیات فوت کارگر شهرداری تهران در بزرگراه یاسینی را اعلام کرد.

بنا بر اعلام رئیس اداره تصادفات پلیس راهور، ساعت ۱۳ و ۴۰ دقیقه دیروز چهار شنبه مورخه بیست و هشتم فروردین‌ماه ۹۸ یک دستگاه اتوبوس ولوو در مسیر جنوب به شمال بزرگراه شهید یاسینی قبل از بابایی در حال حرکت بوده که ناگهان از مسیر اصلی خارج شد”.

اتوبوس فوق در ادامه انحراف از مسیر به گاردریل سمت راست محور برخورد کرده و پس از شکستن ۳۱ شاخه گاردریل و تیر چراغ وارد فضای سبز می‌شود و در نهایت با کارگر شهرداری برخورد می‌کند”.

مومنی رییس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت اعلام کرد که متاسفانه کارگر شهرداری که فردی حدوداً ۵۵ ساله بود در محل حادثه فوت کرد.

مصدومیت یک کارگر در مشهد

به گزارش فارس، معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی مشهد از سقوط یک دستگاه تاور در منطقه رسالت مشهد و مصدومیت اپراتور آن خبر داد.

مهدی رضایی، معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی مشهد افزود: “این حادثه ساعت ۱۱ و ۴۴ دقیقه امروز در خیابان رسالت ۸۱ رخ داد که بر اثر آن اپراتور دستگاه دچار مصدومیت شد”.

وی با اشاره به حضور تیم عملیاتی سازمان آتش‌نشانی در صحنه حادثه، ادامه داد: “مصدوم از محل حادثه خارج و برای انجام اقدامات درمانی به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

رضایی با اشاره به اینکه اپراتور دستگاه تنها مصدوم حادثه بوده است، بیان کرد: “خوشبختانه سقوط تاور در منطقه پرتردد صورت نگرفته، در غیر این صورت خسارت‌های جانی فراوانی در پی داشت”.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی مشهد یادآوری کرد: “علت این حادثه توسط کارشناسان اداره کار بررسی می‌شود”.

مرگ یک کارگر بر اثر سقوط لودر در مشهد

به گزارش صدا و سیما، سقوط یک دستگاه لودر در کارخانه سیمان مشهد موجب کشته شدن راننده آن شد.

سرپرست فرمانداری مشهد گفت: “این حادثه روز گذشته به علت سقوط لودر داخل یک گودال چهار متری در یک کارخانه سیمان اطراف مشهد به وقوع پیوست.

حیدر خوش نیت افزود: “بر اساس اعلام اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی پارسال ۸۹۹ حادثه هنگام کار در استان رخ داد که ۹۱۱ نفر بر اثر این حوادث آسیب دیدند”.

بر اساس این گزارش پنج درصد حوادث ناشی از کار در استان منجر به فوت، سه درصد منجر به قطع عضو و بقیه منجر به شکستگی و جراحت شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید