خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه، گروهی از ساکنان روستای اشلق از توابع شهرستان میانه، شماری از کارگران کارخانه «قند فسا»، جمعی از رانندگان تاکسی تلفنی شهرستان سقز و گروهی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه خودرو سازی سایپا، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه، ۲۸ فروردین ۱۳۹۸، گروهی از ساکنان روستای اشلق از توابع شهرستان میانه، در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان دلیل تجمع خود را در اعتراض به وضعیت راه ارتباطی و عدم رسیدگی مسئولین، عنوان کردند.

اشلق روستایی از توابع شهرستان میانه در استان آذربایجان شرقی واقع شده است.

تجمع کارگران کارخانه «قند فسا»

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه، ۲۸ فروردین ۱۳۹۸، شماری از کارگران کارخانه «قند فسا» واقع در جنوب شرقی شیراز در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود دست از کار کشیده و اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

کارگران علت برپایی این اعتراض صنفی خود را یک  ماه معوقات مزدی اسفندماه به همراه عیدی و پاداش  سال ۹۷ خود اعلام کرده‌اند.

شیخ نیا، مسئول روابط عمومی کارخانه قند فسا، با تایید معوقات مزدی کارگران شاغل در این کارخانه مدعی شد: “با پیگیری‌های صورت گرفته طی یک الی دو روز آینده عیدی این کارگران پرداخت می‌شود و دستمزد اسفند ماه کارگران نیز تا ۱۵ اردیبهشت پرداخت خواهد شد”.

وی ادامه داد: “در این کارخانه ۲۶۰ نفر کارگر مشغول به کار هستند که ماهیانه برای پرداخت دستمزد آنها به بیش از یک میلیارد و دویست میلیون تومان منابع مالی نیازمند هستیم”.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

تجمع رانندگان تاکسی تلفنی شهرستان سقز

به گزارش موکریان، امروز چهارشنبه، ۲۸ فروردین ۱۳۹۸، جمعی از رانندگان تاکسی تلفنی شهرستان سقز، در اعتراض به راه اندازی سیستم تاکسی اینترنتی ماکسیم و و شرایط نامناسب کاری خود در مقابل ساختمان شهرداری این شهرستان اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی

به گزارش ایران اینترنشنال، گروهی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه خودرو سازی سایپا، در اعتراض به گرانی قیمت های اعلام شده، عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان معاونت بازرگانی و فروش این شرکت در تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

یکی از معترضان گفت که ثبت‌نام خودرو رنو آنها سال ۹۶ انجام شده ولی شرکت سایپا به مفاد قرارداد عمل نکرده است.⁣

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید