خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۹ کارگر در استان های مرکزی و خراسان رضوی دچار حادثه شدند. در این حوادث ۷ کارگر مصدوم و ۲ کارگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سرپرست فرمانداری چناران گفت: “روز گذشته هفت نفر از کارگران کارخانه ذوب رهام چناران دچار سانحه سوختگی شدند”.

ولی قلیچی، اظهار کرد: “طی تماس تلفنی با اورژانس ۱۱۵ شهرستان مبنی بر مصدومیت و سوختگی تعدادی از کارگران کارخانه ذوب رهام واقع در شهرک صنعتی چناران نیروهای امدادی بلافاصله به محل اعزام و مصدومان را با سه دستگاه آمبولانس به بیمارستان منتقل کردند”.

وی گفت: “با توجه به درجه و وسعت سوختگی و وضعیت مصدومان با دستور پزشک معالج اقدامات لازم برای اعزام حادثه دیدگان به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا مشهد صادر شد”.

قلیچی با اشاره به علت سوختگی بیان کرد: “بنا بر گزارش اولیه کارگران در حال جابه‌جایی مواد مذاب بودند که ظرف حاوی مواد، واژگون شده و افراد مذکور دچار سوختگی می‌شوند”.

وی اعلام کرد: “جزئیات دقیق تر این حادثه توسط کارشناسان اداره کار در دست بررسی است”.

چناران یکی از شهرستان‌های استان خراسان رضوی است.

مرگ یک کارگر در شهرستان خمین

به گزارش ایلنا، فرمانده انتظامی شهرستان خمین گفت: “یک کارگر ۴۵ ساله اهل شهرستان خمین واقع در استان مرکزی روز گذشته حین کار ساختمانی از ارتفاع ۳ متری سقوط کرد و جان خود را از دست داد”.

عزیز عزیزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: “در پی تماسی با مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ استان در ساعت ۱۲ و ۲۳ دقیقه دیروز مبنی بر سقوط مرد ۴۵ ساله از روی داربست ساختمان نیمه کاره در شهر صنعتی شهرستان خمین موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت”.

وی افزود: “گشت انتظامی شهرستان خمین بلافاصله در محل حادثه حاضر شدند و در بررسی های اولیه مشخص شد مرد ۴۵ ساله حین کار بر روی داربست در یک ساختمان نیمه کاره از ارتفاع ۳ متری سقوط کرده و جان خود را از دست داده است”.

این مقام انتظامی در پایان اظهار داشت: “جسد برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات پلیس در این رابطه ادامه دارد”.

مرگ یک نگهبان در شهرستان فریمان

به گزارش ایلنا، فرمانده انتظامی شهرستان فریمان گفت: “یک کارگر ۴۳ ساله در یکی از روستاهای شهرستان فریمان بر اثر آتش‌سوزی در کانکس نگهبانی جان خود را از دست داد”.

جواد خرسند با اعلام این خبر گفت: “در پی دریافت خبری مبنی بر آتش سوزی کانکس نگهبانی در یکی از روستاهای توابع شهرستان فریمان، بلافاصله مأموران انتظامی به همراه نیروهای آتش‎نشانی و امدادی به محل اعزام شدند”.

وی افزود:‌ “با حضور ماموران در بررسی‌های اولیه مشخص شد یک کانکس نگهبانی شن شویی به دلایل نامعلومی دچار حریق شده و نگهبان که مردی ۴۳ ساله بوده در حریق گرفتار و متاسفانه به علت شدت سوختگی جان باخت”.

فرمانده انتظامی شهرستان فریمان در ادامه با اشاره به خاموش کردن آتش توسط آتش‌نشان‌ها، خاطرنشان کرد: “کارشناس آتش‌نشانی علت این آتش‌سوزی را اتصال سیم بخاری برقی اعلام کرده است”.

وی در پایان با ابراز تاسف از این حادثه مرگبار از شهروندان خواست با توجه به برودت هوا، نکات ایمنی را در استفاده از وسایل گرمازا رعایت کرده تا شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.

فریمان از شهرستان‌های استان خراسان رضوی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید