خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در زندان اصفهان اعدام شد

یک زندانی در زندان اصفهان اعدام شد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز یک زندانی با اتهامات مرتبط با “مواد مخدر” در زندان دستگرد اصفهان اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کمپین فعالین بلوچ، سحرگاه امروز دوشنبه ۲۶ فروردین‌ماه ۹۸، یک زندانی بلوچ محبوس در زندان دستگرد اصفهان اعدام شد.

هویت این زندانی “عبدال زاهدانی (قنبرزهی)، فرزند عبدالمجید، با اتهامات مرتبط با مواد مخدر” عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، این زندانی که در تاریخ ۶ مهرماه ۹۶ در اصفهان بازداشت شده بود، روز گذشته جهت اجرای حکم به قرنطینه منتقل شده و برای آخرین بار با خانواده خود ملاقات کرده بود.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این گزارش توسط مراجع رسمی اطلاع رسانی نشده است.

بنا بر گزارش نهادهای بین المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یک ساله (اول فروردین ۱۳۹۷ تا ۲۸ اسفند ۱۳۹۷) دست کم ۲۴۴ شهروند اعدام شدند و ۱۷۰ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۳ کودک-مجرم اشاره کرد و همین طور به محل اجرای ۱۷ حکم اعدام که در ملأعام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

برای اطلاعات بیشتر به گزارش سالانه میلادی هرانا (ویژه ۲۰۱۸) مراجعه کنید و یا اسلایدهای گزارش سال ۹۷ را بصورت پی دی اف از اینجا دانلود کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید