خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  یک شهروند اهل ماکو جهت تحمل حبس به زندان ارومیه منتقل شد

یک شهروند اهل ماکو جهت تحمل حبس به زندان ارومیه منتقل شد

خبرگزاری هرانا – احد حسن پور، شهروند اهل شهرستان ماکو که سال گذشته به ۸ سال حبس محکوم شده بود، روز پنجشنبه بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت خود به زندان ارومیه منتقل شد. آقای حسن پور به دلیل صدماتی که در حین بازداشت به وی وارد شده هر دو پایش از کار افتاده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸، احد حسن‌پور، شهروند اهل ماکو جهت تحمل مدت محکومیت هشت ساله خود بازداشت و به زندان ارومیه منتقل شد.

یک منبع مطلع در خصوص وضعیت این زندانی به گزارشگر هرانا گفت: “آقای حسن پور در سال ۹۵ توسط نیروهای امنیتی در ماکو بازداشت و پس از تحمل سه ماه بازداشت و بازجویی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شد. در حین بازداشت ایشان، تیراندازی صورت گرفته و از ناحیه هر دو پا زخمی شده بود”.

وی نهایتا در تاریخ ۲۵ تیرماه ۱۳۹۷ توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو ماکو از بابت اتهامات “عضویت در گروه‌های مخالف نظام” و “جاسوسی” به ۸ سال حبس محکوم شد و از روز پنجشنبه ۲۲ فروردین جهت تحمل حبس، بازداشت و به زندان ارومیه منتقل شده است.

گفتنی است که احد حسن‌پور در حالی در بند سیاسی زندان ارومیه تحمل حبس می‌کند که هر دو پایش به دلیل مصدومیت‌هایی که در حین بازداشت به وی وارد شده بود از کار افتاده است. وی از ناحیه کمر به پایین دچار بی‌حسی شده و با عصا راه می‌رود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید