خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن در تهران، تعدادی از کامیون‌داران شهرستان دماوند، گروهی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه خودروسازی سایپا در تهران، تعدادی از عوامل سریال «افسانه هزار پایان»، شماری از رانندگان تاکسی فرودگاه امام و جمعی از پیمانکاران شهرداری تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه، ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن، در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود در مقابل ساختمان دادستانی در تهران، اقدام به برگزاری ‎تجمع کردند.

در جریان این تجمع ماموران نیروی انتظامی اقدام به متفرق کردن معترضان کردند و با آنها درگیر شدند.

این افراد در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات و مجوزهای داده شده به این موسسه و عدم نظارت و پاسخگویی و درخواست تسریع در روند رسیدگی به پرونده اقدام به برگزاری تجمع کردند.

تجمع کامیون‌داران در شهرستان دماوند

به گزارش هرانا – روز گذشته، ۲۴ فروردین ۱۳۹۸، تعدادی از کامیون‌داران شهرستان دماوند، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان دلیل تجمع خود را در اعتراض به کم شدن میزان سهمیه سوخت و عدم دسترسی به خرید سوخت خارج از سهمیه، عنوان کردند.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی سایپا

به گزارش هرانا – امروز یکشنبه، ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، گروهی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه خودرو سازی سایپا در اعتراض به گرانی قیمت های اعلام شده، عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان وزارت صنعت معدن و تجارت در تهران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع رانندگان تاکسی فرودگاه امام و پیمانکاران شهرداری تهران

به گزارش اقتصاد آنلاین، امروز یکشنبه، ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، شماری از رانندگان تاکسی فرودگاه امام و پیمانکاران شهرداری، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان شورای شهر تهران، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

رانندگان تاکسی فرودگاه امام دلیل تجمع خود را در اعتراض به اخذ عوارض طرح ترافیک از تاکسی‌ها، عنوان کردند. آنها معتقدند تاکسی‌ها حمل و نقل عمومی هستند و نباید عوارض طرح ترافیک پرداخت کنند.

بنا بر این گزارش، پیمانکاران شهرداری تهران نیز در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان دست به تجمع زده‌اند.

تجمع عوامل سریال «افسانه هزار پایان»

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه، ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، تعدادی از عوامل سریال «افسانه هزار پایان» به تهیه کنندگی و کارگردانی شهاب عباسی، در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای خود، در مقابل مسجد بلال سازمان صداوسیما تجمع کردند.

چندی پیش مرتضی میرباقری (معاون سیما) در آخرین نشست خبری سال ۱۳۹۷ خود که در خصوص برنامه‌های نوروز ۱۳۹۸ برگزار کرده بود، در پاسخ به این پرسش که تکلیف تهیه‌کنندگان مجموعه‌هایی همچون افسانه هزارپایان که از سیما فیلم بودجه‌ای دریافت کرده اما به عوامل خود هنوز بدهی دارند، چه می‌شود، گفته بود: “در سال جاری اتفاق ناگواری در یکی دو سریال صورت پذیرفت. یعنی اعتبارات پروژه بر اساس بودجه مصوب در اختیار تهیه‌کننده قرار گرفته اما او دستمزد برخی از عوامل که تعدادشان هم زیاد بوده را به آنها نداده است. بر همین اساس منبعی را فراهم کردیم که حق و حقوق این افراد مجددا از طریق سیما فیلم و به طور مستقیم پرداخت شود. اجتماعاتی که در سیما فیلم انجام شده بود نیز با همین دلیل بوده است”.

با این وجود عوامل سریال افسانه هزار پایان صبح امروز اظهار داشتند؛ چهارمین مرتبه‌ای است که برای دریافت طلب‌های خود تجمع برپا می‌کنند با این‌حال موفق به دریافت حقوق خود نشده‌اند.

این افراد که از بازیگران تا عوامل پشت صحنه مجموعه در میان آنها بود، به این موضوع اشاره داشتند که بسیاری از عوامل این سریال هنوز هیچ مبلغی دریافت نکرده و تعدادی هم که با آنها تسویه شده، در واقع تمام طلب خود را دریافت نکرده بلکه تطمیع شده‌اند.

به دنبال مراجعه چندباره عوامل مجموعه هزار پایان به سیما فیلم و وعده مرتضی میرباقری مبنی بر پرداخت طلب عوامل این مجموعه، سال گذشته مهران مهام به عنوان جانشین تهیه‌کننده در این پروژه انتخاب شد تا طلب عوامل را پرداخت کند با این وجود از قرار معلوم هنوز با عوامل این سریال تسویه نشده است.

حاضران در تجمع امروز اظهار داشتند؛ بعد از صحبت‌های معاون سیما، در روزهای پایانی سال گذشته با آنها تماس گرفته شده و قرار گذاشتند تا طلبشان را پرداخت کنند. اما در ملاقات حضوری هیچ کدام موفق به دریافت کامل دستمزد خود نشده بلکه به آنها گفته شد که باید مبلغ کمتری از دستمزد خود را بگیرند و رسید کل مطالبات را بدهند. در این میان؛ آنها که طلب بیشتری داشتند زیر بار چنین شیوه پرداختی نرفتند اما تعدادی به دلیل مشکلات معیشتی راضی به دریافت مبلغ ناچیزی از دستمزد خود شدند.

حاضران در تجمع اظهار داشتند: “آیا قرار است حقوق ما به حالت صدقه و نصفه و نیمه پرداخت شود یا اینکه تهیه‌کننده دوم اقدام خودسرانه‌ای را انجام داده است؟ در حال حاضر ما  خود را نگرفته‌ایم و از سازمان توقع احقاق حقوق از دست رفته خود را داریم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید