خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, بهداشت و محیط زیست  >  سیل در خوزستان؛ احراز هویت ۵ شهروند بازداشت شده

سیل در خوزستان؛ احراز هویت ۵ شهروند بازداشت شده

خبرگزاری هرانا – روز جاری تعدادی از شهروندان اهوازی، به دلیل مشارکت در برگزاری اعتراضی خیابانی توسط مامورین اداره اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. هویت ۵ تن از این افراد احراز شده است. روز گذشته نیز یک شهروند دیگر در این شهر پس از احضار به اداره اطلاعات اهواز بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۴ فروردین‌ماه ۹۸، دست کم پنج شهروند اهل اهواز به دلیل شرکت در تجمعی که در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت مناطق سیل زده این شهر صورت گرفته بود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

کریم دحیمی، فعال سیاسی و مدافع حقوق بشر که در حوزه عرب‌های ایران فعال است، در گفت‌وگو با گزارشگر هرانا در این رابطه گفت: “روز جاری علی کاظم، مهدی فرحان، عدنان کریم، حمزه ساهی و مهدی سواری به دلیل شرکت در تظاهرات کوی علوی در شهر اهواز بازداشت شدند”.

وی افزود: “همچنین روز جمعه یک شهروند دیگر نیز به نام خالد سوری ثعالبی، ۲۹ ساله و از اهالی کوی علوی اهواز به دنبال احضاریه ای که برای پدر وی صادر شده بود برای روشن شدن موضوع به ستاد خبری مراجعه کرده و بجای پدر، بازداشت شده است. خالد سوری متاهل و دارای دو فرزند است”.

از وضعیت کنونی، محل نگهداری و اتهامات مطروحه احتمالی علیه این شهروندان اطلاع دقیقی در دست نیست.

روز جمعه ۲۳ فروردین‌ماه، شماری از مردم اهواز در کوی علوی این شهر در اعتراض به ضعف و عدم رسیدگی به وضعیت مناطق سیل زده این استان دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

لازم به ذکر است پیشتر نیز خلف مردانی، شهروند عرب اهل روستای مروانه از توابع اهواز در پی اعتراض به عدم امداد رسانی به مردم سیل زده و همچنین جلوگیری از شکستن سیل بند و هدایت سیلاب به زمین‌های زراعی روستاییان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

همچنین امروز رئیس پلیس فتا استان خوزستان از شناسایی و معرفی ۲۴ نفر از کاربران فضای مجازی به اتهام نشر شایعات مربوط به سیل در این استان به مراجع قضایی خبر داده است.

شاهین حسنوند بدون اشاره به هویت این افراد مدعی شده است که آنها با پخش شایعات مربوط به سیل موجب “تشویش اذهان عمومی” شده بودند.

وقوع سیل در ایران طی هفته‌های اخیر ابعاد گسترده‌ای به خود گرفته و در بسیاری از استان‌های کشور از جمله استان خوزستان خسارات جانی و مالی بسیاری بجا گذاشته است.

سیل در نقاط مختلف ایران از ۲۶ اسفندماه آغاز شده است و تاکنون ادامه یافته است. در پی این سیل صدها نفر مجروح و دهها تن جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید