خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در تهران

صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – رییس اداره حقوقی شهرداری منطقه یک تهران، از صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در این شهر خبر داد و گفت که این متهم به ارایه خدمات عمومی به عنوان پاکبان، محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، شهرداری منطقه یک تهران اعلام کرد: “فرد متهم به تخلفات پی در پی رانندگی که در شبکه های اجتماعی به «راننده وانت جنجالی» معروف شده بود با حکم قضایی، پاکبان محله می شود”.

غلام فتحی رییس اداره حقوقی شهرداری منطقه یک در این باره اظهار داشت: “جوانی ۲۵ ساله که سال ۹۵ با ورود به کوچه ورود ممنوعی در منطقه یک تهران به چندین خودرو خسارت وارد کرد پس از دستگیری به اتهام “اخلال در نظم و آسایش عمومی”، دادگاهی و طبق حکم تعلیقی دادگاه کیفری، به مدت ۲ هفته، روزانه شش ساعت به عنوان پاکبان محله موظف به انجام عملیات رفت و روب و پاکیزگی با نظارت شهرداری منطقه یک شد”.

وی افزود: “متهم که رضایت مالکان تمام خودروهای آسیب دیده را جلب کرده است به دلیل اخلال در نظم و آسایش عمومی و تحت تاثیر قرار دادن آرامش عمومی، گناهکار و به تحمل شش ماه حبس و ۵۰ ضربه شلاق تعزیری محکوم شد که این حکم با اجازه ماده ۴۶ قانون مجازات اسلامی به مدت سه سال تعلیق شد اما در جهت اصلاح وی با استفاده از تجویز ماده ۲۳ قانون مذکور از رانندگی با وسایل نقلیه موتوری به مدت دو سال ممنوع شد”.

رئیس اداره حقوقی شهرداری منطقه یادآور شد: “همچنین در راستای بازگشت آرامش به جامعه به خصوص اهالی محل وقوع جرم، این فرد به ارایه خدمات عمومی در همان کوچه به عنوان پاکبان ملزم شد”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید