خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  گزارشی از وضعیت سعید صفایی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج

گزارشی از وضعیت سعید صفایی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – سعید صفایی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج در حال تحمل دوران محکومیت ۵ ساله خود در این زندان است. این زندانی در دادگاه به وکیل دسترسی نداشته و همچنین با وجود درخواست‌های مکرر و دارا بودن شرایط، تاکنون با آزادی مشروط و مرخصی او نیز مخالفت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سعید صفایی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج در حال تحمل محکومیت ۵ سال حبس تعزیری خود است.

با وجود درخواست های مکرر این زندانی و دارا بودن شرایط، با آزادی مشروط و مرخصی وی مخالفت شده است. این زندانی پیش از این به دلیل عدم رعایت اصل تفکیک جرائم توسط مسئولین زندان در بند زندانیان غیر سیاسی این زندان بسر می‌برد.

سعید صفایی در تاریخ ۵ شهریورماه سال ۹۳ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و پس از حدود ۳ ماه بازجویی از سلول‌های انفرادی این نهاد به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

وی در حالی که در روند دادرسی دسترسی به وکیل نداشته، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم عینا به تایید دادگاه تجدید نظر نیز رسید.

گفتنی است سعید صفایی اخیرا به همراه ۹ زندانی سیاسی دیگر در نامه ای مشترک وضعیت نامناسب امدادرسانی های دولتی به مناطق سیل زده را محکوم کرده و ضمن ادای تسلیت و همدردی با سیل زدگان از اینکه “دیوارهای قطور زندان مانع حضورشان در کنار مردم شده است” اظهار شرمساری کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید