خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  جلسه دادگاه تجدید نظر علیرضا شیرمحمدعلی برگزار شد/ تداوم اعتصاب غذای دو زندانی سیاسی

جلسه دادگاه تجدید نظر علیرضا شیرمحمدعلی برگزار شد/ تداوم اعتصاب غذای دو زندانی سیاسی

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه تجدید نظر علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ ساعاتی پیش در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار شد. این زندانی پیشتر در دادگاه بدوی به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. همزمان با برگزاری این دادگاه علیرضا شیرمحمدعلی و برزان محمدی در بیست و هفتمین روز اعتصاب غذای خود با کاهش وزن و افت فشار خون روبرو هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۰ فروردین‌ماه ۹۸، جلسه دادگاه رسیدگی به اعتراض علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ برگزار شد.

در این جلسه دادگاه که با حضور آقای شیرمحمدعلی و در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران برگزار شده، صدور رای نهایی به هفته آینده موکول شده است.

این زندانی ۲۱ ساله و  اهل محله نازی آباد تهران پیشتر و در مرحله بدوی از بابت اتهامات “توهین به مقدسات”، “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی”، “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

علیرضا شیرمحمدعلی که هم اکنون در اندرزگاه ۱۱ زندان تهران بزرگ در حال تحمل حبس است از تاریخ ۲۳ اسفندماه ۹۷ در اعتراض به شرایط نامناسب نگهداری در این زندان و مخالفت با طرح درخواست انتقال به زندان اوین، به همراه برزان محمدی دیگر زندانی محبوس در این اندرزگاه دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

در بیست و هفتمین روز اعتصاب غذای این زندانیان، وزن علیرضا شیرمحمدعلی به ۵۸ کیلوگرم و وزن برزان محمدی به ۶۳ کیلوگرم رسیده است. علاوه بر کاهش وزن شدید، فشارخون این دو زندانی میانگین مابین ۶ روی ۸ و ۶ روی ۹ گزارش شده است.

لازم به یادآوری است برزان محمدی در جریان اعتراضات سراسری مردادماه ۹۶ و علیرضا شیرمحمدعلی در تاریخ ۲۴ تیرماه ۹۷ به دلیل فعالیت در فضای مجازی بازداشت شده‌اند.

برزان محمدی ۴۱ ساله و اهل سروآباد کردستان نیز در دادگاه بدوی از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد و در نتیجه دادگاه تجدید نظر که در تاریخ ۶ اسفندماه سال گذشته برگزار شد این حکم به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

این دو زندانی در تاریخ ۱۲ فروردین‌ماه طی نامه ای سرگشاده ضمن شرح وضعیت و تاکید بر تداوم اعتصاب غذای خود، به نداشتن امنیت جانی در زندان و بی توجهی مسئولین به خواسته‌هایشان اشاره کرده‌اند.

هرانا پیشتر در دیماه سال گذشته طی گزارشی به وضعیت نامناسب این زندانیان و سایر زندانیان سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید