خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان, سایر گروهها  >  عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات بیش از هزار تن از محکومان به مناسبت مبعث

عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات بیش از هزار تن از محکومان به مناسبت مبعث

خبرگزاری هرانا – به روال هر سال، به مناسبت عید مبعث از اعیاد مهم مسلمانان و همزمانی آن سالروز ۱۲ فروردین، آیت الله خامنه ای با عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات بیش از هزار نفر از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح موافقت کرد. لازم به ذکر است تا زمان تنظیم این گزارش اطلاعی از اینکه تخفیف‌های مذکور شامل زندانیان سیاسی یا امنیتی شده باشد به دست نیامده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری آنا، آیت الله خامنه ای با پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات هزار و ۱۱۷ نفر از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح موافقت کرد.

ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه به مناسبت فرا رسیدن عید مبعث و همزمانی آن با ۱۲ فروردین، طی نامه‌ای به آیت الله خامنه‌ای پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات این محکومان را که در اداره کل عفو و بخشودگی قوه قضائیه واجد شرایط لازم تشخیص داده شده‌اند، ارائه کرد که این پیشنهاد در اجرای بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسی مورد موافقت آیت‌الله خامنه‌ای قرار گرفت.

لازم به ذکر است تا زمان تنظیم این گزارش اطلاعی از اینکه تخفیف‌های مذکور شامل زندانیان سیاسی یا امنیتی شده باشد به دست نیامده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید