خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس برای دو متهم در اراک

صدور حکم جایگزین حبس برای دو متهم در اراک

خبرگزاری هرانا – رئیس شبکه دامپزشکی اراک، از صدور حکم جایگزین حبس برای دو متهم در این شهرستان خبر داد و گفت که متهمان یکی به ۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی و کاشت ۳۰۰ اصله نهال و دیگری به ۱۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، رئیس شبکه دامپزشکی اراک گفت: “یک فرد قصاب در اراکی به علت تخلفات بهداشتی به کاشت ۳۰۰ اصله نهال به جای تحمل زندان محکوم شد”.

محمد رضا جوانمرد، روز سه‌شنبه، افزود: “این قصاب به سبب تخلف بهداشتی و کشتار غیر مجاز دام توسط مقام قضایی به ۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی و کاشت نهال جایگزینِ ۶ ماه حبس محکوم شد”.

وی ادامه داد: “۱۶ تن گندم غیربهداشتی با آلودگی قارچی در جریان بازرسی بازرسان شبکه دامپزشکی شهرستان اراک از مراکز زیر نظارت این شبکه و خودروهای حمل مواد خام دامی و کشاورزی کشف و به مراجع قضایی معرفی شد”.

رئیس شبکه دامپزشکی اراک خاطر نشان کرد: “۳۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز نیز در جریان این بازرسی‌ها و در راستای تامین سلامت و امنیت غذایی جامعه به دلیل کشتار غیر مجاز از یک واحد عرضه محصولات خامی در این شهرستان کشف و به مراجع قضایی معرفی شد”.

جوانمرد افزود: “یک واحد مرغ فروشی نیز در این شهرستان به دلیل عرضه کتف و بال به صورت فله‌ای و بدون بسته بندی بهداشتی توسط مقام قضایی به ۱۰۰ میلیون ریال جریمه جایگزین حبس محکوم شده است”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید