خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  آزادی مشروط علی اصغر سالاری، درویش گنابادی

آزادی مشروط علی اصغر سالاری، درویش گنابادی

خبرگزاری هرانا – علی اصغر سالاری از دروایش گنابادی محبوس در زندان تهران بزرگ به صورت مشروط از زندان آزاد شد. وی سال گذشته در جریان حادثه گلستان هفتم بازداشت و در دادگاه بدوی به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. این حکم در مرحله تجدید نظر به ۱۸ ماه حبس کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، محمود بهزادی راد وکیل مدافع علی اصغر سالاری روز سه شنبه با اعلام این خبر گفت: سال گذشته در ارتباط با حوادث خیابان پاسداران (گلستان هفتم)، برای موکلم به اتهام اخلال در نظم عمومی، پرونده قضایی تشکیل و به دادگاه انقلاب ارسال شد.

این وکیل دادگستری افزود: دادگاه انقلاب، موکل را به تحمل دو سال حبس محکوم کرد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۱۸ ماه تقلیل یافت.

بهزادی راد با بیان اینکه موکلش حدود ۶ ماه در زندان بود، اضافه کرد: با توجه به اینکه موکلم مشمول ضوابط و مقررات آزادی مشروط می شد، تقاضای آزادی مشروط کردیم که خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت و وی از زندان خارج شد.

وکیل مدافع علی اصغر سالاری تاکید کرد: این موضوع را به فال نیک می گیریم و امیدواریم سایر دراویش محکوم که شرایط استفاده از آزادی مشروط را دارند، بتوانند از زندان خارج شوند.

گلستان هفتم به مجموعه وقایعی گفته می‌شود که از نیمه‌شب ۱۴ بهمن‌ماه سال گذشته با حضور پرتعداد نیروهای امنیتی و انتظامی در اطراف منزل دکتر نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی آغاز شد و در جریان آن  صدها تن از دراویش زخمی و بازداشت شدند.

لازم به یادآوری است که در تاریخ ۱۰ آبان‌ماه ۹۷ هرانا در گزارشی جامع ضمن بررسی واقعه گلستان هفتم، هویت ۳۸۲ تن از دستگیر شدگان را منتشر کرده بود. بر اساس اطلاعات قابل دستیابی ۲۰۲ تن از این دراویش گنابادی توسط دادگاه انقلاب تهران جمعاً به ۱ اعدام، ۱۰۸۰ سال و ۲ ماه حبس تعزیری، ۵۹۹۵ ضربه شلاق، ۴۶ سال ممنوع‌الخروجی، ۱۱۴ سال تبعید و ۷۲ سال محرومیت از فعالیت‌های اجتماعی محکوم شدند، از سرنوشت و جزئیات پرونده ۱۸۰ تن دیگر کماکان اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید