خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  آرای پرونده متهمان بانک سرمایه؛ ۲۲۲ ضربه شلاق در ملا عام برای سه متهم

آرای پرونده متهمان بانک سرمایه؛ ۲۲۲ ضربه شلاق در ملا عام برای سه متهم

خبرگزاری هرانا – قاضی اسدالله مسعودی مقام، رئیس دادگاه پرونده مدیران سابق بانک سرمایه از صدور حکم سه تن از متهمان این پرونده خبر داد. بر اساس این احکام سه تن از متهمان این پرونده در کنار سایر مجازات‌ها مجموعا به تحمل ۲۲۲ ضربه شلاق در ملا عام محکوم شده اند. لازم به یادآوری است میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های غیرانسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، امروز دوشنبه ۲۷ اسفندماه، قاضی مسعودی مقام در حاشیه برگزاری پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی در رابطه با صدور حکم مدیران بانک سرمایه، گفت: حکم ۳ نفر از اعضای هیئت مدیره بانک سرمایه یعنی علی بخشایش، محمدرضا توسلی و پرویز کاظمی صادر شده است.

وی افزود: هر سه این متهمین به ۲۰ سال حبس، تحمل ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت از مشاغل دولتی به طور دائم محکوم شده‌اند.

مسعودی مقام در رابطه با بقیه متهمان بانک سرمایه، گفت: آقای رضوی بعد از عید جلسه دادگاهشان انجام می‌شود و برای سایر مدیران و ارکان اعتباری هنوز پرونده از دادسرا ارسال نشده است.

بنا بر این گزارش، سه عضو پیشین هیئت مدیره بانک سرمایه یعنی «علی بخشایش» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۶ فقره خیانت در امانت، «پرویز کاظمی» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۱ فقره خیانت در امانت و «محمدرضا توسلی» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۰ فقره خیانت متهم هستند که این افراد طی چهار جلسه در در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی (موضوع نامه رییس قوه قضاییه به آِت الله خامنه ای) به ریاست قاضی مسعودی مقام، محاکمه شدند.

لازم به ذکر است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید