خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران، گروهی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه خودروسازی سایپا در مقابل ساختمان وزارت صنعت معدن و تجارت، شماری از کارگران پالایشگاه آبادان، عده ای از کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت در تهران، شماری از شهروندان در محله زعفرانیه تهران و جمعی از خریداران خودروهای وارداتی در بوشهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین، در مقابل ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب تهران به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی سایپا در تهران

به گزارش هرانا، امروز یکشنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۷، گروهی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه خودرو سازی سایپا در اعتراض به بالا بودن قیمت های اعلام شده، عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان وزارت صنعت معدن و تجارت در تهران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع کارگران پالایشگاه آبادان

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۷، شماری از کارگران پالایشگاه آبادان، برای ششمین روز طی ماه جاری، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

این کارگران علت اصلی برگزاری این تجمع را در اعتراض به بی توجهی پیمانکار به پرداخت دستمزد، سنوات، عیدی، پاداش و حق مرخصی خود عنوان کردند.

همچنین کارگران در خصوص دیگر مطالباتشان گفتند که برخلاف نیروی کار پیمانی دیگر شرکت های پالایشگاه آبادان، کمترین پایه حقوق را دریافت می‌کنند. به عنوان مثال میزان دریافتی کارگران واحد بهره‌برداری قبل از اجرای طرح طبق ‌بندی روزانه ۵۶ هزار تومان بود که بعد از اجرای طرح به ۶۱ هزار تومان افزایش یافت.

به گفته آنها، کارگران سال‌هاست پیگیر اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل خود هستند اما مشکل زیر بار نرفتن پیمانکاران تحت قرارداد با پالایشگاه است که باعث مسکوت ماندن آن شده است.

تجمع کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت در تهران

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۷، عده ای از کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی و معوقات مزدی خود در تهران، دست به تجمع زدند.

همزمان با آغاز چهاردهمین روز از اعتراضات صنفی کارکنان سهام عدالت، آنها گفتند که بالاخره عصر روز گذشته جلسه‌ای با حضور مدیرکل بازرسی وزارت اقتصاد، معاونت حراست نیروی انسانی وزارت، مدیرکل سهام عدالت و دو نفر از نمایندگان کارکنان دفاتر سهام عدالت برگزار شد.

منابع کارگری در تعاونی‌های سهام عدالت با اعلام این خبر یادآور شدند: “این جلسه با موضوع رسیدگی به وضعیت مطالبات کارکنان سهام عدالت در حالی برگزار شد که نمایندگان حاضر در جلسه پیشنهادات خود را برای وصول مطالبات خود برای حاضران مطرح کردند”.

کارکنان سهام عدالت با اشاره به اینکه پس از بحث و بررسی مسائل دو طرف؛ علیرغم مطالبات چند میلیاردی سازمان خصوصی‌سازی به کارکنان سهام عدالت، بخشی از پیشنهادهای نمایندگان کارکنان مورد تایید مسئولان حاضر در جلسه قرار گرفته و سایر پیشنهادات در جلسه امروز بحث و برسی می‌شود.

به گفته آنها؛ پرداخت همه معوقات مزدی و بیمه‌ای به تمام کارکنان سهام عدالت اعم از شهرستانی آن هم به صورت کامل و حذف هرگونه تعهدنامه که سازمان خصوصی‌سازی امضای آن را پیش‌شرط پرداخت  مطالبات مزدی کارکنان کرده است، بخشی از دلایل اعتراض کارکنان سهام عدالت در چهارده روز گذشته بوده است که تاکنون از سوی مسئولان سازمان خصوصی‌سازی اجرایی نشده است.

به گفته آنان؛ مدیریت سازمان خصوصی‌سازی در مقام کارفرمای کنونی اعتقادی به ادامه فعالیت تعاونی‌های سهام عدالت که از حدود ۱۲ سال پیش همزمان با اجرای طرح سهام عدالت تشکیل شده است، ندارد و تصمیم به انحلال آن گرفته است.

تجمع شهروندان در محله زعفرانیه تهران

به گزارش مهر، روز شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷، شماری از شهروندان در محله زعفرانیه تهران، در اعتراض به سوء استفاده برخی از مدیران شهرداری در ساخت مجتمع مسکونی در فضای سبز و ایجاد مشکلات مختلف برای مردم، دست به تجمع زدند.

تجمع کنندگان از شورای شهر تهران و قوه قضائیه درخواست کردند تا با ورود به پرونده ساخت غیر قانونی این مجتمع مسکونی ۲۶ طبقه در فضای سبز، مانع از ادامه تخلفات برخی از مدیران شهرداری تهران شوند.

تجمع مالکین اصلی خودرو و خریداران خودروهای وارداتی در بوشهر

به گزارش فارس، روز شنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از مالکین اصلی خودرو و خریداران خودروهای وارداتی، در اعتراض به عدم تعیین تکلیف و ترخیص خودروهای وارداتی، در مقابل ورودی گمرک استان بوشهر تجمع کردند.

معترضان با در دست داشت بنر نوشته هایی خواستار رسیدگی مسئولان به این موضوع شدند.

در یکی از بنرها خطاب به رئیس قوه قضاییه آمده است: “ما مالکین اصلی و خریداران خودروهای دپو شده در گمرک و متضررین تصمیمات ناگهانی دولت و قوه قضاییه هستیم که طبق دستور بازپرس شعبه ۵ کارکنان دولت آقای عباسی تمام اموالمان چندین ماه توقیف شده و طبق مکاتبات قضایی ایشان به تاریخ ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۷، با گمرک اقدام به تحویل اموال ما خریداران خودرو به سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی کرده‌اند. مالکین اصلی خودرو و خریداران متضمن فرایند اجرایی قانون اعم از صدور و تمدید و تخلف در سازمان توسعه تجارت نیستند”.

همچنین در بنرهای دیگر تجمع‌کنندگان نوشته شده است:‌ “خودروهای ما مجاز و از مبادی قانونی وارد شده و تمام هزینه‌ها پرداخت شده و ما قاچاقچی نیستیم و در ادامه خواستار اجرای مصوبه هیأت دولت و سران قوا در خصوص ترخیص خودروها شدند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید