خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  آرشام رضایی، به حبس محکوم شد

آرشام رضایی، به حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – آرشام رضایی، شهروند بازداشتی در زندان اوین به ۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم روز جاری در پی احضار به دادگاه به وی ابلاغ شده است، در صورت اجرایی شدن ماده تجمیع احکام میزان حبس قابل اجرای این زندانی کاهش خواهد یافت. آقای رضایی در تاریخ ۱۷ دی ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از حدود دو هفته بی خبری به قرنطینه زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۵ اسفندماه، حکم ۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری به آرشام رضایی ابلاغ شد.

این حکم روز جاری در پی احضار به دادگاه به وی ابلاغ شده و اتهامات مطروحه علیه او “تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی و توهین به رهبری” عنوان شده است.

کماکان مشخص نیست که ماده ۱۳۴ آیین دادرسی در مورد این زندانی اعمال شده باشد. در صورت اجرایی شدن این ماده مدت قابل اجرای حبس به اشد یکی از اتهامات تقلیل خواهد یافت.

آرشام رضایی در تاریخ ۱۷ دی‌ماه همرا با دو تن دیگر توسط نیروهای اطلاعات سپاه در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. اتهامات مطروحه علیه این شهروندان در مراحل بازجویی “تبلیغ علیه نظام”، “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” و “توهین به رهبری” عنوان شده است.

وی به همراه دو هم پرونده ای خود به نام های مجید حسینی و محمد حسین زاده در تاریخ ۲۷ دی ماه پس از تعیین قرار وثیقه از سلول انفرادی به بند قرنطینه زندان اوین منتقل شده بودند.

آرشام رضایی هم اکنون در اندرزگاه ۴ زندان اوین نگهداری می شود.

محمد حسین زاده روز دوشنبه ۱ بهمن و مجید حسینی، روز سه شنبه ۲ بهمن با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده‌اند. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مجید حسینی نیز در تاریخ ۱۸ فروردین ماه سال آینده در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید