خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  درخواست تجدیدنظر برای حکم شلاق جعفر عظیم زاده، فعال کارگری

درخواست تجدیدنظر برای حکم شلاق جعفر عظیم زاده، فعال کارگری

خبرگزاری هرانا – محمدعلی جداری فروغی، وکیل مدافع جعفر عظیم زاده، فعال کارگری محبوس در زندان اوین از ارائه درخواست تجدیدنظر خواهی درخصوص حکم ۳۰ ضربه شلاق موکلش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا یه نقل از ایلنا، امروز شنبه ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، محمدعلی جداری فروغی گفت: پیرو حکم صادره از شعبه ۱۱۹۰ دادگاه کیفری ۲ تهران در مورد ۳۰ ضربه شلاق برای جعفر عظیم‌زاده با عنوان غیبت از مرخصی، امروز مراتب تجدیدنظرخواهی خود را اعلام داشته و امیدواریم در دادگاه تجدیدنظر این حکم فسخ شود.

بر اساس این گزارش، وی یک بار دیگر ابراز امیدواری کرده است که با رسیدگی در فضای مناسب، حکم شلاق این فعال کارگری نقض شود.

این وکیل دادگستری پیشتر با اعلام لزوم ارائه درخواست دادرسی در خصوص پرونده جعفر عظیم‌زاده گفته بود: “با توجه به اینکه عظیم زاده به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام، به ۶ سال زندان محکوم و در حال سپری کردن آن است و وی به همین اتهامات بدواً در شعبه اول دادگاه انقلاب ساوه به ۱۱ سال زندان محکوم و بر اثر تجدیدنظرخواهی در شعبه ۸ دادگاه تجدیدنظر استان مرکزی تبرئه شده، نسبت به حکم شش سال حبس در دیوان عالی کشور، درخواست اعاده دادرسی خواهیم داد”.

جعفر عظیم زاده، عصر  روز سه‌شنبه  ۹ بهمن ماه توسط نیروهای امنیتی در منطقه پردیس کرج بازداشت و به کلانتری ۱۱ فردیس منتقل شد. وی در تاریخ ۱۳ بهمن‌ماه طی تماسی تلفنی به خانواده خود اطلاع داد که به اندرزگاه ۸ سالن ۹ زندان اوین منتقل شده است. محمدعلی جداری فروغی، وکیل مدافع این فعال کارگری پیشتر اعلام کرده بود که با پیگیری‌های انجام شده مشخص شد ایشان با نیابت قضایی صادره بر مبنای محکومیت به ۶ سال زندان و برای تحمل این حکم روانه زندان اوین شده است.

لازم به ذکر است که این فعال کارگری از درد سینه، مشکلات کلیوی و قلبی و عروقی رنج می‌برند؛ این مساله در مورد مشکلات قلب ایشان به دلیل عدم دسترسی به داروهایی که خارج از زندان مصرف می‌کردند بغرنج تر است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید