خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  میثم بهرام آبادی، با پایان اعتصاب غذا از مرکز روانپزشکی به زندان بازگردانده شد

میثم بهرام آبادی، با پایان اعتصاب غذا از مرکز روانپزشکی به زندان بازگردانده شد

خبرگزاری هرانا – میثم بهرام آبادی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین مدتی پیش در واکنش به فشار مسئولین زندان برای شکستن اعتصاب غذا و تهدید به پرونده سازی، از طریق بریدن رگ دست اقدام به خودکشی کرده بود، در پی این اقدام به دستور مسئولین زندان به مرکز روانپزشکی رازی منتقل شد. این زندانی سیاسی روز دوشنبه پس از پایان اعتصاب غذا به زندان بازگردانده شده است. آقای بهرام آبادی از تاریخ ۶ اسفندماه دست به اعتصاب غذا زده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۰ اسفندماه ۹۷، میثم بهرام آبادی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین با پایان اعتصاب غذا از بیمارستان روانپزشکی رازی (امین آباد) به زندان بازگردانده شده است.

گفته می شود این زندانی طی این مدت در مرکز روانپزشکی بارها تحت شوک الکتریکی مغزی ای سی تی و تزریق آمپول و سرم با دست و پای بسته قرار گرفته و شرط خروجش از بیمارستان شکستن اعتصاب غذا عنوان شده است.

این زندانی از تاریخ ۶ اسفندماه دست به اعتصاب غذا زده بود و در ۱۱ اسفندماه به مرکز روانپزشکی رازی منتقل شده بود که با توجه به پایان اعتصاب غذا روز دوشنبه به زندان اوین بازگردانده شد.

آقای بهرام آبادی در اثر اعتصاب غذا و خونریزی شدید دچار کاهش فشار خون شده و وزن وی به ۵۵ کیلوگرم رسیده است. همچنین دست وی که پس از اقدام به خودکشی ۱۵ بخیه خورده است وضعیت مناسبی ندارد و دچار عفونت شده است.

لازم به یادآوری است این شهروند اهل کرج در تاریخ ۱۰ دی ماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات میثم بهرام آبادی در تاریخ ۱۰ بهمن ماه و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار و به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” از طریق شعار نویسی به ۷ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری و تحمل ۶۲ ضربه شلاق محکوم شد.

این زندانی محبوس در زندان اوین از تاریخ ۶ اسفندماه و در اعتراض به اینکه مشمول عفو ۲۲ بهمن نشده است دست به اعتصاب غذا زد.

گفته می‌شود در زمان صدور حکم به وی وعده داده بودند در صورتی که به رای بدوی اعتراض نکند و تسلیم به رای شود حکم او به ۶ ماه حبس تعزیری کاهش یافته و مشمول عفو ۲۲ بهمن‌ماه خواهد شد.

وی در روزهای پس از اعتصاب توسط مسئولین زندان تهدید شده بود که در صورت ادامه اعتصاب غذا با پرونده جدید روبرو خواهد شد.

میثم بهرام آبادی در واکنش به فشارهای مسئولین زندان برای شکستن اعتصاب غذا و تهدید وی به پرونده سازی، در تاریخ ۱۱ اسفندماه، در پنجمین روز اعتصاب غذای خود با بریدن رگ دست اقدام به خودکشی کرد. او پس از رسیدگی اولیه پزشکی در زندان به بیمارستان روانپزشکی رازی (امین آباد) منتقل شده بود که تا پایان اعتصاب غذا در همان محل در شرایط پرفشاری نگهداری شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید