خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام یک زندانی در کرج

رهایی از اعدام یک زندانی در کرج

خبرگزاری هرانا – مدیر “ندامتگاه کرج” از بخشش یک زندانی محکوم به اعدام در پای چوبه دار در این زندان خبر داد و گفت که از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۱۷ زندانی در این زندان با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافته اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، مدیر ندامتگاه کرج، از رهایی یک محکوم به اعدام از چوبه دار با اعلام رضایت اولیای دم خبر داد.

ایرج فتاحی با اعلام این خبر اظهار داشت: “یک زندانی ۲۶ ساله که از پنج سال و نیم پیش به اتهام قتل فردی ۲۳ ساله در این زندان به سر میبرد و به اعدام محکوم شده بود؛ از مرگ رهایی یافت”.

مدیر ندامتگاه کرج گفت: “این زندانی در مدت تحمل کیفر به شدت متاثر و از رفتار خود پشیمان بود و رفتار وی کاملا اصلاح شد”.

وی مدعی شد: “مسئولان ذیربط زمانی که شرایط وی را از نزدیک دیدند، موضوع را با اولیای دم در میان گذاشتند و از همین زمان تلاش مددکاران اجتماعی زندان، اعضای کمیته صلح و سازش با هماهنگی معاون دادستان هشتگرد و مرجع بازداشت کننده آغاز شد”.

مدیر ندامتگاه کرج گفت: “تلاش گروهی ما نتیجه‌ای نداشت تا اینکه اولیای دم در پای چوبه دار از اعدام صرف نظر کردند و فرصت دوباره ای به این فرد دادند”.

فتاحی اظهار داشت: “از ابتدای سال ۹۶ که کمیته صلح و سازش تشکیل شد تا این زمان تعداد ۸۶ نفر تحت پوشش قرار گرفته‌اند و تاکنون ۱۷ نفر با رضایت اولیای دم از اعدام رهایی یافته‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید