خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  حمید ناصری، شهروند بهایی ساکن تهران بازداشت شد

حمید ناصری، شهروند بهایی ساکن تهران بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – حمید ناصری، شهروند بهایی ساکن تهران، روز جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. گفته می شود مامورین با حضور در مقابل محل کسب این شهروند اقدام به بازداشت وی کرده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۰ اسفندماه ۹۷، حمید ناصری، شهروند بهایی ساکن تهران، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

گفته می شود این شهروند بهایی حدود ساعت ۱۱ صبح و در مقابل محل کسب خود بازداشت شده است. تا لحظه تنظیم این گزارش از نهاد بازداشت کننده و محل نگهداری وی اطلاعی حاصل نشده است.

شهروندان بهایی در ایران از آزادی‌های مرتبط به باورهای دینی محروم هستند، این محرومیت سیستماتیک در حالی است که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

بر اساس منابع غیررسمی در ایران بیش از سیصد هزار نفر بهایی وجود دارد اما قانون اساسی ایران فقط اسلام، مسیحیت، یهودیت و زرتشتی گری را به رسمیت شناخته و مذهب بهاییان را به رسمیت نمی‌شناسد. به همین دلیل طی سالیان گذشته همواره حقوق بهائیان در ایران به صورت سیستماتیک نقض شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید