خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقال دستکم سه زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان ارومیه

انتقال دستکم سه زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – صبح امروز، دستکم سه زندانی محبوس در زندان ارومیه که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز یکشنبه ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۷، دستکم سه زندانی محبوس در زندان ارومیه جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شدند.

هویت این زندانیان “خلیل صالحی، ناجی عمرزاده و حسین ابراهیمی” هر سه نفر از بند ۳-۴ زندان ارومیه توسط هرانا احراز شده است.

حسین ابراهیمی (رحیمی) اهل بوکان از حدود ۱۰ سال پیش، ناجی (نادی) عمرزاده از حدود ۱۰ سال پیش و خلیل صالحی از حدود ۹ سال پیش به اتهام “قتل” در زندان به سر می‌برند.

گفته می‌شود احتمال دارد بر تعداد منتقل شدگان افزوده شود و هرانا کماکان در حال بررسی این موضوع است.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یک ساله (اول ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸) دست‌کم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۱۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۶ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملأعام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

برای اطلاعات بیشتر به گزارش سالانه میلادی هرانا (ویژه ۲۰۱۸) مراجعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید