خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  بهداری زندان اوین با اعزام نرگس محمدی به بیمارستان مخالفت کرد

بهداری زندان اوین با اعزام نرگس محمدی به بیمارستان مخالفت کرد

خبرگزاری هرانا – محمود بهزادی راد، وکیل مدافع نرگس محمدی، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر که اینک دوران محکومیت خود را در زندان اوین می‌گذراند، از مخالفت رئیس بهداری زندان اوین با اعزام موکلش به بیمارستان خارج از زندان خبر داد. این در حالی است که پیشتر دادیار ناظر زندان با اعزام او به بیمارستان موافقت کرده است. بهزادی راد در این باره می گوید که رئیس بهداری زندان در جایگاهی نیست که بتواند بر خلاف دستور دادیار ناظر زندان عمل کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز یکشنبه ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۷، محمود بهزادی راد، وکیل مدافع نرگس محمدی از مخالفت رئیس بهداری زندان اوین با اعزام نرگس محمدی به بیمارستان خارج از زندان خبر داد.

محمود بهزادی راد در این خصوص گفت: پیشتر دادیار ناظر زندان با درخواست ما برای اعزام موکل به بیمارستان به منظور معالجه و درمان موافقت و خواسته بود تاریخ اعزام به گونه ای باشد تمام پزشکانی که قرار است خانم محمدی را معاینه کنند در یک روز حضور داشته باشند تا معاینات طی یک روز انجام شود.

این وکیل دادگستری افزود: طی پیگیری هایی که داشتیم، در کمال تعجب عنوان شد عباس خانی، رئیس بهداری زندان اوین با اعزام موکل به بیمارستان اوین مخالفت کرده است.

بهزادی راد تاکید کرد: در حالی این تصمیم گرفته شده که رئیس بهداری زندان اوین در جایگاهی نیست که بتواند خلاف دستور دادیار ناظر زندان رفتار کند. به زندان مراجعه می کنم تا ببینم چه اتفاقی افتاده که رئیس بهداری زندان اوین چنین تصمیمی گرفته است.

بهزادی راد در ادامه گفت: امیدواریم با تغییری که در قوه قضائیه صورت گرفته، فرجی در رابطه با وضعیت زندانیان صورت گیرد و نگاه ها در این خصوص تغییر کند.

وکیل مدافع نرگس محمدی افزود: در حال حاضر نرگس محمدی دو سوم و نازنین زاغری سه پنجم حبس خود را تحمل کرده و هر دو مشمول آزادی مشروط می شوند که امیدواریم در دوره حضور رئیس جدید قوه قضائیه به این موضوع توجه شود.

نرگس محمدی و نازنین زاغری در تاریخ ۱۴ اسفندماه طی نامه ای مشترک به جعفری دولت آبادی، دادستان تهران اعلام کردند که در صورت تداوم عدم رسیدگی به مطالبات شان دست به اقدامات اعتراضی خواهند زد. آنها در بخشی از این نامه گفتند که دسترسی به پزشک و درمان و دارو حق هر انسانی است و زندانیان نیز از این امر مستثنی نیستند.

نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر ایران، که از تاریخ ۱۵ اردیبهشت ١٣٩۴در زندان بسر می‌برد، برای سه اتهام به ۱۶ سال زندان محکوم شده است. پنج سال برای ” اجتماع و تبانی علیه نظام” یک سال برای “برای تبلیغ علیه نظام” و ده سال برای تاسیس و همکاری با انجمن لگام، انجمنی برای لغو مجازات اعدام، مطالبه‌ای که از سوی حکومت در ایران تحمل نمی‌شود. بنا بر ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی و با در نظر داشت «مجازات اشد»، نرگس محمدی باید ١٠ سال زندان را تحمل کند. به گفته بهزادی راد، نرگس محمدی ۶ سال و هشت ماه از ۱۰ سال محکومیت خود را گذرانده و مشمول آزادی مشروط است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید