خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  با توقف حکم؛ روحیه نریمان، شهروند بهایی از زندان شیراز آزاد شد

با توقف حکم؛ روحیه نریمان، شهروند بهایی از زندان شیراز آزاد شد

خبرگزاری هرانا – در ساعات پایانی روز گذشته روحیه نریمان، شهروند بهایی با توقف حکم تا دادگاه تجدید نظر هم راستا از زندان شیراز آزاد شد. در اواخر بهمن ماه سال جاری همسر او فرزاد دل آرام نیز با اعمال آیین نامه آزادی های زودهنگام ویژه ۲۲ بهمن از همین زندان آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در ساعات پایانی روز شنبه ۱۸ اسفندماه ۹۷، روحیه نریمان، شهروند بهایی ساکن شیراز با توقف حکم از زندان این شهر آزاد شد.

این شهروند بهایی به همراه همسرش فرزاد دل آرام در مهرماه سال ۹۵ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از حدود یک هفته با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.

در همان سال و توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز روحیه نریمان به ۶ سال حبس و فرزاد دل‌آرام به ۱ سال حبس محکوم شده و این حکم در شعبه ۱۷ دادگاه تجدید نظر شیراز در تاریخ ۱۷ خردادماه سال ۹۷ به ریاست قاضی جمشید کشکولی و قاضی محمدرضا حسین پور، به ترتیب به ۲ سال و شش ماه و ۱ سال حبس کاهش پیدا کرد. همینطور ماده تجمیع احکام در مورد آنان به اجرا گذاشته شد.

این زوج بهایی در تاریخ ۱۶ مهرماه ۹۷ توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به زندان عادل آباد شیراز منتقل شدند.

لازم به ذکر است فرزاد دل آرام، همسر روحیه نریمان در جریان موج آزادی زودهنگام ویژه ۲۲ بهمن، در تاریخ ۲۵ بهمن ماه از زندان عادل آباد شیراز آزاد شده بود.

خانم نریمان نیز با با قبول اعاده دادرسی با توقف حکم روز گذشته از همین زندان آزاد شد. این شهروند بهایی اکنون منتظر تشکیل دادگاه تجدید نظر هم راستا با دادگاه تجدید نظر اولیه خواهد بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید