خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی ماموران نیروی انتظامی در میرجاوه

زخمی شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی ماموران نیروی انتظامی در میرجاوه

خبرگزاری هرانا –ماموران نیروهای انتظامی میرجاوه یک خودروی حامل سوخت را هدف تیراندازی مستقیم قرار دادند که در جریان آن یک شهروند از ناحیه پا زخمی شد. این شهروند پس از گذشت ۲ ماه از زمان حادثه کماکان در خانه بستری است و توان کار کردن ندارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، دی ماه سال جاری یک سوخت بر بلوچ (هویت محفوظ) توسط نیروهای انتظامی هدف تیراندازی قرار گرفته و زخمی شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است که “ماموران پست ایست بازرسی نزده و به وی ایست نداده بودند، فقط راننده صدای شلیک تیر شنید که به وی تیراندازی شده بود”.

نیروهای انتظامی پس از تیراندازی و مشاهده اینکه وی زخمی شده است، فورا محل تیراندازی را ترک و او را به حال خود رها کرده اند.

شهرستان میرجاوه یکی از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان در شرق ایران است. مرکز این شهرستان شهر میرجاوه است.

سالانه ده ها نفر از شهروندان عمدتا بلوچ در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در تیراندازی ماموران کشته می شوند، عمده این افراد کسانی هستند که به کار فروش و جا‌به جایی سوخت مشغول اند که حکومت ایران آن را قاچاق می نامد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه امسال با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید