خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ ساعت ۲۲:۴۹:۲۸

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  مخالفت با حجاب اجباری؛ اجرای حکم جریمه نقدی محکومیت لیلا میرغفاری

مخالفت با حجاب اجباری؛ اجرای حکم جریمه نقدی محکومیت لیلا میرغفاری

خبرگزاری هرانا – دادگاه مجتمع قضایی ارشاد روز جاری طی تماسی از لیلا میرغفاری، فعال مدنی خواست جریمه نقدی به مبلغ ۳ میلیون و دویست هزار تومان محکومیت خود را واریز کند. مسئولین اجرای احکام به خانم میرغفاری گفتند در صورت عدم پرداخت جریمه نقدی حساب‌های بانکی او مسدود خواهد شد و توسط ضابطان نسبت به جلب او اقدام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۸ اسفندماه ۹۷، بخش اجرای احکام دادگاه مجتمع قضایی ارشاد طی تماسی از لیلا میرغفاری، فعال مدنی خواست جریمه نقدی محکومیت خود را واریز کند.

طی این تماس به وی گفته شده است که در صورت عدم واریز وجه، حساب‌های بانکی او مسدود خواهد شد.

لیلا میرغفاری پیشتر توسط دادگاه مجتمع قضایی ارشاد در ارتباط با حمایت از مخالفان حجاب اجباری به پرداخت جریمه نقدی به مبلغ ۳۲ میلیون ریال محکوم شده بود. خانم میرغفاری در پی صدور این حکم در تاریخ ۱۰ مهرماه بازداشت و پس از یک روز نهایتاً با قرار کفالت آزاد شد.

لازم به ذکر است این فعال مدنی در بهمن ماه سال جاری نیز در پرونده‌ای دیگر توسط شعبه ۱۰۵۰ کیفری دو تهران به اتهام “ظاهر شدن در انظار عمومی بدون حجاب شرعی” به ۵۰ هزار تومان جزای نقدی محکوم شد و از بابت اتهامات “تمرد نسبت به ماموران” و “تشویق مردم به فساد و فحشا” نیز تبرئه شد.

وی پیشتر نیز در بخش نخست پرونده خود توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید