خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  جلسه رسیدگی به اتهام ۴ شهروند در دادگاه انقلاب کرمانشاه برگزار شد

جلسه رسیدگی به اتهام ۴ شهروند در دادگاه انقلاب کرمانشاه برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه چهار شهروند اهل استان‌های کرمانشاه و کردستان به نامهای “اردشیر موسوی، مصطفی باقری آشنا، ارسلان هدایتی و شهریار طهماسبی” در تاریخ ۱۵ و ۱۶ اسفندماه در شعبه دوم دادگاه انقلاب کرمانشاه برگزار شد. این شهروندان در تیرماه سال جاری بازداشت و پس از حدود دو ماه با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۱۵ و ۱۶ اسفندماه ۹۷، جلسه رسیدگی به اتهامات ۴ شهروند اهل کرمانشاه و کردستان برگزار شد.

جلسه دادگاه “اردشیر موسوی، مصطفی باقری آشنا، ارسلان هدایتی و شهریار طهماسبی” طی دو روز متوالی در شعبه دوم دادگاه انقلاب کرمانشاه و با حضور مصطفی احمدیان وکیل این افراد برگزار شده است.

گفته می شود جلسات دادرسی ادامه دار خواهد بود اما تاریخ دادگاه بعدی کماکان مشخص نشده است.

یک منبع مطلع در خصوص اتهامات این افراد به گزارشگر هرانا گفت “اتهامات این افراد اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در گروههای مخالف نظام، فعالیت تبلیغی علیه نظام، تشکیل جمعیت و گروه به قصد بر هم زدن‌ امنیت ملی اعلام شده، هر چند مصادیق روشنی برای این‌ موارد نیست. مثلا مواردی از قبیل سفرهای زیاد آنها به کشور عراق و تمرکز آنها روی مسائل زبانی و هویت خواهی و بعضا ارتباط با افراد و یا گروههای که به زعم‌ دستگاه امنیتی معاند نظام اعلام شده به عنوان مصداق اتهام در پرونده ذکر شده است.”

این افراد در جریان بازداشت گسترده شهروندان غرب کشور در تیرماه سال جاری بازداشت و پس از حدود دو ماه با تودیع قرار و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید