خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران خطوط ابنیه فنی تراورس / تعطیلی ۵۰ واحد صنفی و بیکاری کارگران در مشهد

معوقات مزدی کارگران خطوط ابنیه فنی تراورس / تعطیلی ۵۰ واحد صنفی و بیکاری کارگران در مشهد

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در خطوط ابنیه فنی تراورس از معوقات مزدی دو ماهه خود خبر دادند و گفتند که به غیر از دستمزد چندین ماه حق بیمه آنها به تامین اجتماعی پرداخت نشده است. بنا بر خبری دیگر رئیس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی مشهد گفت که افزایش هزینه ها امسال، باعث تعطیلی ۵۰ واحد صنفی و بیکاری کارگران شده است و پیش بینی می شود در سال آینده نیز با تعطیلی بیشتری مواجه شویم”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران خطوط ابنیه فنی تراورس دو ماه معوقات مزدی دارند.

کارگران با بیان اینکه حدود ۷ هزار نفر در خطوط راه‌آهن تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری تراورس مشغول کارند، در توضیح مطالبات خود گفتند: در حال حاضر آنها با احتساب حقوق اسفند دو ماه مطالبات مزدی معوقه دارند.

از دیگر مطالبات کارگران این واحد خدماتی و سایر کارگران خطوط ابنیه فنی کشور، مربوط به رفع مشکلات بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی می‌شود.

کارگران خطوط ابنیه فنی تراورس در تشریح مشکلات بیمه اجتماعی و تکمیلی خود گفتند: “چندین ماه حق بیمه اجتماعی آنها به تامین اجتماعی پرداخت نشده و در زمینه بیمه تکمیلی نیز با وجود آنکه کارفرما همه کارگران را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار داده است و هر ماه مبالغی از حقوق کارگران بابت بیمه تکمیلی کسر می‌شود اما کارگران از خدمات بیمه تکمیلی به دلیل آنچه واریز نشدن حق بیمه تکمیلی به حساب شرکت بیمه‌گر عنوان می‌شود، بهره‌مند نیستند”.

کارگران خطوط ابنیه فنی تراورس، که خواهان مشخص شدن وضعیت مطالبات مزدی خود هستند، گفتند: “طی دو روز گذشته، دو ماه دستمزد مربوط به آذر و دی ماه کارگران را تقریبا با دو ماه تاخیر به همراه عیدی پرداخت شده است.

تعطیلی ۵۰ واحد صنفی و بیکاری کارگران در مشهد

به گزارش ایسنا، علی کاشفی، رییس اتحادیه خشک‌شویی و لباس‌شویی مشهد گفت:  “با توجه به تورم بالا و افزایش هزینه‌ها مراجعه مردم به واحدهای ما در سال ۹۷ حدود ۴۰ درصد کاهش داشته است، ما نیز جهت رفاه آنان تصمیمی برای افزایش قیمت نداریم”.

وی خاطرنشان کرد: “افزایش هزینه‌ها امسال، باعث تعطیلی ۵۰ واحد صنفی و بیکاری کارگران شده است و پیش بینی می‌شود در سال آینده نیز با تعطیلی بیشتری مواجه شویم”.

رییس اتحادیه خشک‌شویی و لباسشویی مشهد تصریح کرد: “در شرایطی که از سوی مسئولین به مردم کمکی نمی‌شود ما که خودمان از همین مردم هستیم سعی داریم با تثبیت قیمت‌ها کمکی به حال مردم کنیم”.

کاشفی افزود: “فعالیت ما در نیمه دوم سال افزایش بیشتری پیدا می‌کند، اما امسال در ایام نزدیک به عید نیز همچنان با کاهش مشتری نسبت به سال گذشته روبرو هستیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید