خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران سد چم شیر گچساران

معوقات مزدی کارگران سد چم شیر گچساران

خبرگزاری هرانا – کارگران سد “چم شیر” گچساران معوقات مزدی ۱۲ ماهه دارند. این کارگران پیشتر در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه خود در جلوی اداره مرکزی این سد تجمع کرده بودند و پیگیری های آنها کماکان نتیجه ای نداشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، یکی از مشکلات بزرگ استان کهگیلویه و بویراحمد مربوط به خلف وعده و بد حسابی‌هایی است که دستگاه‌ها و بخش خصوصی نسبت به کارگران و کارمندان خود دارند.

از جمله این بد قولی‌ها و بی‌انصافی‌ها مربوط به پرداخت مطالبات ۱۲ ماهه کارگران سد چم شیر گچساران است که اخراجی پروژه نیز هستند.

قرار شد پولی که بیمه تامین اجتماعی بلوکه کرده بود به میزان ۷ میلیارد تومان به شرکت سابیر پرداخت شود تا این شرکت نیز مطالبات کارگران اخراجی را پرداخت کنند. این در حالی است که مطالبات کارگران اخراجی سد چم شیر گچساران ۸.۵ میلیارد تومان است و در صورت پرداخت ۷.۵ میلیارد تومان باید ۱.۵ میلیارد تومان دیگر از مطالبات آن‌ها از محلی دیگر در نظر گرفته شود.

کارگران سد چم شیر گچساران پیش از این در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات خود، بارها اقدام به اعتصاب و تجمع در محل کار خود کرده بودند.

گفتنی است تامین آب آشامیدنی و صنعت، بهره مند شدن ۱۱۰هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و بوشهر، ذخیره و کنترل آب رودخانه زهره به میزان یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون متر مکعب، تولید۲۸۲ مگاوات برق آبی، کنترل سیلاب های مخرب رودخانه زهره، اشتغال زایی در زمان اجرای طرح و زیر ساخت های صنعت گردشگری و پرورش ماهی از مهمترین مزایای این سد است.

سد چم شیر بلندترین سد وزنی از نوع بتنی غلطکی (RCC) ایران است، این سد دارای ۲ میلیارد و ۳۰۰میلیون متر مکعب حجم مخزن،۱۵۵ متر ارتفاع، ۷۳۰ متر طول تاج و  هفت متر هم عرض تاج است.

مطالعه احداث سد چم شیر در سال ۷۳ از سوی سازمان آب منطقه ای فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفت.

سد چم شیر در ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان دوگنبدان در استان کهگیلویه و بویراحمد و بر روی رودخانه زهره واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید