خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۹ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۹ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه، معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته در شهرهای اردبیل، کرمانشاه، مشهد، ارومیه، اصفهان و قزوین، جمعی از مالباختگان پدیده شاندیز در مشهد، گروهی از پرسنل بیمارستان امام خمینی کرج و گروهی از کارگران فاز ۱۴ کنگان، پارس جنوبی (عسلویه) در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته به صورت جداگانه در شهرهای اردبیل، کرمانشاه، مشهد، ارومیه، اصفهان و قزوین به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های خود مراجعه کرده و در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمعاتی اعتراضی کردند.

این معلمان شاغل و بازنشسته دلیل تجمع خود را در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان به مطالبات صنفی فرهنگیان بیان کردند.

خبرگزاری ایلنا در خصوص تجمع معلمان و فرهنگیان کرمانشاه نوشت: “این معلمان که نسبت به ناکافی بودن بودجه‌های آموزشی، سطح پایین خدمات بیمه‌ای و درمانی و پایین بودن حقوق و مستمری فرهنگیان اعتراض دارند، گفتند: “علیرغم اعتراضات بسیار، دولت و مجلس صدای ما را نمی‌شنوند و ما در بودجه‌های سالانه جایی نداریم.

معلمان بازنشسته نیز خواستار اجرای همسان‌سازی و بهبود سطح معیشت خود هستند و گفتند: هرچه تقلا کردیم به جایی نرسیدیم”.

تجمع مالباختگان پدیده شاندیز در مشهد

به گزارش هرانا، امروز پنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان پدیده شاندیز در مشهد، نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان استانداری خراسان رضوی، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

پدیده شاندیز یکی از طرح‌های عمرانی زمان محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران در شهر مشهد بود. اما این طرح عمرانی که در ابتدا با سرعت پیش رفت،‌ اکنون چهارمین سال بلاتکلیفی را از سر می‌گذراند.

شماری از دفترهای فروش سهام پدیده شاندیز به خاطر تخلف‌های گسترده دی ۱۳۹۳ بسته شد. اتهام مدیران این شرکت افزایش غیرواقعی ارزش سهام با استفاده از شرکت‌های دلالی و تبلیغات «فریب‌آمیز» ذکر شد. پدیده شاندیز به علت دروغگویی از ادامه تبلیغ در صداوسیمای جمهوری اسلامی منع شد. سازمان اراضی کشاورزی نیز اعلام کرد که پدیده شاندیز ۴۵ هکتار از زمین‌های خارج از محدوده شهری را به صورت غیرقانونی در اختیار گرفته و سپس آنها را به شهر مشهد الحاق کرده است.

سومین روز تجمع پرسنل بیمارستان امام خمینی کرج

امروز پنجشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۷، گروهی از پرسنل بیمارستان امام خمینی کرج برای سومین روز متوالی نسبت به برآورده نشد مطالباتشان، در مقابل ساختمان استانداری البرز تجمع کردند.

کارکنان بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج دلیل تجمع امروز خود را در اعتراض به معوقات مزدی و عدم مشارکت سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز در احیای این مرکز درمانی، عنوان کردند.

تجمع کارگران پارس جنوبی (عسلویه)

امروز پنجشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۷، گروهی از کارگران فاز ۱۴ کنگان، پارس جنوبی (عسلویه) در اعتراض به معوقات مزدی خود، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید