خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران در سراوان

زخمی شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران در سراوان

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه بر اثر تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران به سمت یک خودرو در شهر سیرکان از توابع شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان، یک شهروند رهگذر زخمی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل کمپین فعالین بلوچ، روز دوشنبه ۱۳ اسفندماه ۱۳۹۷، در جریان تیراندازی به سمت یک خودرو در اطراف شهرستان سراوان یک رهگذر به شدت زخمی و در پی آن روانه بیمارستان رازی سراوان شده است.

بر اساس این گزارش هویت فرد مجروح “طارق سپاهی” احراز شده است. در جریان تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران، سه گلوله به پای راست این شهروند اصابت کرده و بلافاصله به بخش فوریت‌های پزشکی بیمارستان رازی شهرستان سراوان منتقل شده است.

لازم به ذکر است که از وضعیت و سرنوشت سرنشینان خودرو و همچنین دلیل تیراندازی به سمت آنها اطلاعی در دست نیست.

سالانه ده‌ها نفر از شهروندان عمدتا بلوچ در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در تیراندازی ماموران کشته می‌شوند، عمده این افراد کسانی هستند که به کار فروش و جا‌به‌جایی سوخت مشغول‌اند که حکومت ایران آن را قاچاق می‌نامد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه امسال با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

طارق سپاهی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید