خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  استان خراسان شمالی؛ افزایش ۶۰ درصدی مرگ در حوادث کار طی ۱۰ ماهه سال جاری

استان خراسان شمالی؛ افزایش ۶۰ درصدی مرگ در حوادث کار طی ۱۰ ماهه سال جاری

خبرگزاری هرانا – مدیرکل پزشکی قانونی استان خراسان شمالی با اعلام اینکه در ده ماهه سال جاری ۱۹ نفر بر اثر حوادث کار در این استان جان خود را از دست داده اند، از افزایش ۶۰ درصدی این آمار نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته خبر داد و گفت که بیشتر این حوادث بر اثر سقوط از ارتفاع رخ داده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، امروز سه‌شنبه ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۷، بابک سلحشور، مدیرکل پزشکی قانونی استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه در ۱۰ ماهه سال جاری تعداد متوفیان حوادث کار منتقل شده به مراکز پزشکی قانونی استان نسبت به سال قبل ۶۰ درصد افزایش داشته است، افزود: در ۱۰ ماه سال جاری ۱۹ نفر مرد بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست داده‌اند، این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۶۰ درصدی مواجه بوده است.

وی ادامه داد: مطابق آمار اعلام شده از سوی اداره کل پزشکی قانونی هشت نفر از متوفیان حادثه کار سال جاری بر اثر سقوط از ارتفاع فوت کردند.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی اظهار کرد: کل آمار فوت شدگان حوادث کار در سال گذشته ۱۲ نفر مرد بوده است که پنج نفر از ارتفاع فوت شده‌اند.

گفتنی است مطابق تعاریف پزشکی قانونی، مصدومیت ناشی از حادثه کار به آثار ناشی از صدمات فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و روانی به دنبال کار گفته می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید