خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, فرهنگی  >  کنسرت بابک جهانبخش به حکم شورای تامین در کاشان لغو شد

کنسرت بابک جهانبخش به حکم شورای تامین در کاشان لغو شد

خبرگزاری هرانا – به دنبال لغو کنسرت بابک جهانبخش در شهر کاشان که قرار بود ۱۰ اسفندماه برگزار شود، معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان درباره علت لغو این کنسرت توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، محمد علی جعفری، معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان گفت: لغو کنسرت بابک جهانبخش به مجوز صادر شده از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان ارتباطی نداشت.

وی افزود: تعدادی از خانواده کشته شدگان اهل شهرستان کاشان با توجه به اینکه زمان زیادی از تشییع پیکر نظامیان کشته شده در حمله انتحاری خاش نگذشته بود، نسبت به برپایی این کنسرت در شب دهم اسفندماه اعتراض کرده‌اند.

جعفری در ادامه با تایید اینکه این کنسرت توسط شورای تامین شهرستان کاشان لغو شده است گفت: هر مجوزی که از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان برای شهرستان‌ها صادر می‌شود منوط به نظر شورای تأمین آن شهرستان است چون آن‌ها به فضای شهر خود آگاه‌تر هستند.

با روی کار آمدن دولت روحانی منشور حقوق شهروندی نیز تدوین و منتشر شد، اما تاکنون هیچ‌یک از نهادهای مسئول آن را اجرا نکرده‌اند.
در ماده ۱۰۰ حقوق شهروندی می‌خوانیم: “فعالان عرصه‌های هنری حق دارند در فضای غیرانحصاری آزادانه فعالیت کنند. دولت موظف است تدابیر لازم برای جلب مشارکت رقابتی بخش خصوصی در مراحل تولید و عرضه آثار هنری را فراهم کند.”
اصل چهل و ششم قانون اساسی نیز بر حقوق مولفان و منصفان و هنرمندان تاکید دارد.
با وجود شعارهای دولت حسن روحانی در زمینه حقوق شهروندی تاکنون اتفاق خاصی در این زمینه رخ نداده و فشار بر هنرمدان روز به روز بیشتر شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید