خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  علی معینی، از مدیران شهری اصفهان روانه زندان شد

علی معینی، از مدیران شهری اصفهان روانه زندان شد

خبرگزاری هرانا – علی معینی، مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری سپاهان وابسته به شهرداری اصفهان جهت تحمل مدت محکومیت یک ساله خود به زندان دستگرد اصفهان منتقل شد. برخی منابع خبری علت این حبس را مربوط به شکایت اداره امر به معروف شهر اصفهان از وی به دلیل برگزاری برنامه پخش خانوادگی مسابقات فوتبال جام جهانی در کوه صفه اصفهان بدون رعایت اصل تفکیک جنسیتی دانسته اند اما منابع دیگری به خصوص رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی مدعی شدند وی پیشتر به اتهام توهین به مقامات عالی رتبه کشور به یک سال حبس محکوم شده بود و اکنون برای تحمل این محکومیت راهی زندان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، صبح روز گذشته ۱۱ اسفندماه ۱۳۹۷، علی معینی، مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری سپاهان جهت تحمل مدت محکومیت یک ساله خود به زندان دستگرد اصفهان معرفی شد.

با اینکه برخی منابع دلیل محکومیت و اجرای حکم حبس وی را پخش خانوادگی بازی‌های فوتبال جام جهانی در پارک کوهستانی صفه اصفهان در خردادماه سال جاری می‌دانند، اما برخی خبرگزاری ها این امر را تکذیب کرده اند و مدعی شدند زندانی شدن آقای معینی به دلیل توهین به مقامات عالی رتبه نظام در توییتر صورت گرفته است. سکوت مسئولان قضایی در این رابطه دلیل محکومیت وی را همچنان در هاله‌ای از ابهام نگه داشته است.

در گزارش فارس آمده است که “بر اساس محتوای شکایت نماینده مدعی‌العموم این توهین توئیتری، مربوط به پیش از انتصاب وی در شرکت توسعه گردشگری سپاهان بوده است” و ارتباطی به پخش بازی‌های فوتبال در پارک کوهستانی صفه اصفهان ندارد.

لازم به ذکر است که علی معینی در تاریخ ۱۷ تیرماه سال جاری در صفحه شخصی خود اعلام کرده بود که تاکنون “۳ ابلاغیه و شکایت به دلیل پخش مسابقات جام جهانی در دورهمی کوه صفه” به دست وی رسیده است. ادعایی که نشان می دهد پرونده قضایی علیه وی به دلیل برگزاری برنامه پخش خانوادگی مسابقات فوتبال جام جهانی در کوه صفه اصفهان بدون رعایت اصل تفکیک جنسیتی شکل گرفته است.

آقای معینی در خردادماه سال جاری نیز طی یادداشتی دیگر در صفحه شخصی خود پخش مسابقات فوتبال “در فضای باز و بدون تفکیک جنسیتی” را تجربه‌ای موفق ارزیابی کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید