خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  موج آزادی زود هنگام زندانیان سیاسی؛ حسین دژانگاهی از زندان تهران بزرگ آزاد شد

موج آزادی زود هنگام زندانیان سیاسی؛ حسین دژانگاهی از زندان تهران بزرگ آزاد شد

خبرگزاری هرانا – در ادامه موج آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی، عصر امروز حسین دژانگاهی زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ از این زندان آزاد شد. این زندانی پیشتر در جریان اعتراضات سراسری مردادماه سال جاری بازداشت و به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. موج جدید آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی که به مناسبت ۲۲ بهمن آغاز شده تاکنون شامل ۴۶ زندانی یا محکوم سیاسی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در ادامه موج آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی که کمتر از یک سال محکومیت دارند، ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه عصر امروز یکشنبه ۱۲ اسفندماه ۹۷، حسین دژانگاهی زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ از این زندان آزاد شد.

هرانا پیشتر در گزارشی از اعطای عفو به این زندانی و تعداد دیگری از هم‌پرونده‌ای‌های دیگر وی خبر داده بود.

این زندانی در تاریخ ۱۱ مردادماه سال جاری در جریان اعتراضات سراسری در شهر تهران به همراه حدود ۵۰ تن دیگر بازداشت و مدتی بعد به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

حسین دژانگاهی در دادگاه بدوی به اتهام “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” به ترتیب به ۲ سال حبس محکوم شده بود که در مرحله تجدیدنظر این محکومیت به ۱ سال کاهش پیدا کرد.

این آزادی‌های زودهنگام به مناسبت ۲۲ بهمن و تحت عنوان عفو برای حدود ۵۰ هزار زندانی صورت می گیرد و شامل درصد بسیار کمی از زندانیان سیاسی یا امنیتی می شود که هم اکنون در زندان هستند و محکومیت قطعی به یک سال حبس یا کمتر از آن دارند یا بیرون از زندان هستند و محکومیت قطعی به ۶ ماه حبس دارند.

از زمان آغاز اجرایی شدن این عفو از شب ۲۱ بهمن ماه تاکنون دست کم ۴۶ زندانی یا محکوم به نام‌های مصطفی ترک همدانی، صبا کردافشاری، یاسمن آریانی، آذر حیدری، سید محمد فلاح چای، فرشید رستمی، مجید کریم نژاد، حسین دژانگاهی، فرشید سعیدی ، حسین فرخ‌پور، مجید عزیزی، امین زنده دل، ایوب ساعدی، محمد خالدزاده، جمال کرمانی، محمد یوسفی، حمیدرضا امینی، بهفر لاله زاری، فرزاد دلآرام، فرهاد سرافراز، شهرام منصور، وحید دانا، سعید عابدی و ادیب حق پژوه، شاهین برزگر ، امیر چمنی، سید جمال موسوی‌نژاد، علیرضا معینیان، مهران بندی امیرآبادی، حسین میری نظرلو، مهران اسلامی امیرآبادی، فتانه نبیل زاده، دری امری، می خلوصی، ساقی فدایی، شایان تفضلی، سام نصیرمقدم ، مهران زهراکار، محمد نیکزاد، شاهو صادقی، آرام محمدی، مهرداد صبوری، امید احمدی، متین خالدی، سهیل حق دوست و صلاح الدین رنجبر شامل این آزادی زودهنگام یا توقف اجرای حکم شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید