خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  ادامه بازداشت طرفداران تیم تراکتورسازی در پی سردادن شعار؛ یوسف سلحشور دستگیر شد

ادامه بازداشت طرفداران تیم تراکتورسازی در پی سردادن شعار؛ یوسف سلحشور دستگیر شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته پس از بازی تیم‌های تراکتورسازی تبریز و سپاهان اصفهان در ورزشگاه یادگار امام تبریز ، تعداد پرشماری از طرفداران تیم تراکتورسازی بازداشت و به بازداشتگاه صائب این شهر منتقل شدند. در ادامه بازداشت های روز گذشته عصر امروز نیز یوسف سلحشور در محل کار خود در شهر تبریز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. طرفداران این تیم در هفته های اخیر بارها با سر دادن شعارهایی خواستار آزادی زندانیان سیاسی از جمله عباس لسانی شده بودند و همینطور به سفر نخست وزیر ارمنستان به ایران اعتراض کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز جمعه ۱۰اسفندماه ۱۳۹۷، تعداد پرشماری از هواداران تیم تراکتورسازی تبریز پس از پایان بازی این تیم با سپاهان اصفهان و در حین خروج از ورزشگاه بازداشت شدند. تاکنون هویت ۹ تن از آنها احراز شده است هر چند منابع محلی تعداد بازداشت شدگان را بسیار بیشتر از این تعداد ارزیابی می کنند.

هویت ۹ تن بازداشت شده مورد اشاره  “احسان اسماعیل دخت، مهدی حمزه‌ای، بابک صیامی، داوود محمودی، کریم کریمی، حمید باغی بیرق، بهرام آزاد، هادی عباسپور، رامین آرادگر” توسط هرانا احراز شده است. گفته می شود شهروندان بازداشتی در بازداشتگاه صائب تبریز نگهداری می‌شوند.

یوسف سلحشور

در ادامه‌ی این بازداشت‌ها، امروز نیروهای امنیتی به محل کار یوسف سلحشور رفته و وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. این نیروها صبح امروز نیز به منزل آقای سلحشور مراجعه کرده بودند، اما از آنجایی که در منزل نبود موفق به بازداشت وی نشده بودند.

در پاسخ به پیگیری‌ها و مراجعات خانواده‌های هواداران بازداشتی تیم تراکتورسازی به مراکز امنیتی و قضایی شهر تبریز، به آنها گفته شده است که امشب شماری از آنها آزاد می‌شوند و فردا نیز برای تعدادی دیگر قرار وثیقه تعیین شده و به صورت موقت آزاد خواهند شد. با این حال تا لحظه تنظیم این گزارش هیچ کدام از افراد بازداشتی آزاد نشده‌اند.

گفته می‌شود این شهروندان در پی شعارهای روز گذشته‌ی هواداران تیم تراکتورسازی تبریز بازداشت شده‌اند. آنها در طی هفته های گذشته شعارهایی در حمایت از زندانیان سیاسی و به خصوص عباس لسانی سرداده بودند، بعضی از هواداران تیم تراکتورسازی تبریز همچنین روز گذشته به بهانه سفر نخست وزیر ارمنستان به ایران، شعارهایی در ورزشگاه در رابطه با “مناقشه قره باغ” سر دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید