خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  محمدحسین حیدری، از زندان اوین آزاد شد

محمدحسین حیدری، از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – محمد حسین حیدری مدیر مسئول سایت دولت بهار، روز گذشته از زندان اوین آزاد شد. وی در آذرماه سال جاری به سه سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۷ آذرماه ۱۳۹۷، محمدحسین حیدری، مدیر مسئول سایت دولت بهار از زندان اوین آزاد شد.

دوم اردیبهشت امسال خبر بازداشت محمد حسین حیدری مدیر مسئول سایت دولت بهار در منزلش منتشر شد. آقای حیدری به مدت ۹ روز در زندان اوین در بازداشت به سر برده بود. وی در تاریخ ۱۷ آذرماه سال جاری در شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی محمد مقیسه محاکمه و از بابت اتهامات نشر اکاذیب و تبلیغ علیه نظام  به سه سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

سایت دولت بهار از رسانه‌های نزدیک به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران است.

حیدری اواخر مرداد امسال، در شعبه ١٠۶٠ دادگاه کیفری دو به اتهام نشر اکاذیب به ١٨ ماه حبس با احتساب ایام بازداشت، پرداخت چهار میلیون تومان جزای نقدی و دو سال محرومیت از فعالیت های سیاسی در فضای مجازی محکوم شده بود. حامد خاکی مجرد، وکیل مدافع محمد حسین حیدری در این خصوص گفته بود: “به این حکم اعتراض کردیم و پرونده مربوطه در مرحله تجدیدنظر قرار دارد”.

لازم به اشاره است که پیشتر گزارشگران بدون مرز با انتشار بیانیه‌ای خشونت و بازداشت خودسرانه‌ی شهروند خبرنگاران به هنگام اعتراضات در تهران و ادامه بازداشت محمد حسین حیدری را محکوم کرده بود.

تعقیب قضایی نزدیکان رئیس جمهور سابق ایران پس از آن آغاز شد که آقای احمدی نژاد علیرغم نزدیکی اولیه و برخورداری از حمایت‌های علنی رهبر ایران، با پایان دوران ریاست جمهوری‌اش هدف برخوردهای قضایی و انتقادهای برخی روحانیون و مسئولان دولت جدید قرار گرفت. آقای احمدی نژاد پرونده قضایی علیه خود و همکارانش را سیاسی و ساختگی می‌داند.

لازم به ذکر است که هرانا پیش‌تر در گزارشی به وضعیت محمد حسین حیدری و ۱۲ تن دیگر از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید