خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  دستگیری ۴ شکارچی متخلف در چهار شهرستان

دستگیری ۴ شکارچی متخلف در چهار شهرستان

خبرگزاری هرانا – ۴ شکارچی متخلف در شهرستانهای نایین، لارستان، ساوه و تفرش با تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست، بازداشت و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نایین از دستگیری یک شکارچی قبل از اقدام به شکار در پناهگاه حیات وحش عباس آباد خبر داد.

علیرضا رضایی در این باره اظهار کرد: “محیط بانان شهرستان نایین یک شکارچی غیرمجاز را قبل از اقدام به شکار بازداشت و به مراجع قضایی معرفی کردند”.

وی افزود: “از این متخلف یک قبضه سلاح شکاری همراه با شش تیر فشنگ و سایر ادوات کشف و ضبط شده است.

شهرستان پهناور نایین در استان اصفهان با موقعیت استثنایی و ویژه در چهار راه مرکزی کشور عرصه‌های بسیار گسترده و متنوعی از زیستگاه‌های کوهستانی، دشتی، ماسه‌ای و تاغزار‌ها را دربر گرفته و با داشتن حدود ۷۰۰ هزار هکتار مناطق حفاظت شده اعم از پناهگاه حیات وحش و مناطق شکار ممنوع و یک و نیم میلیون هکتار زیستگاه‌های آزاد و همچنین ۴۳ گونه مختلف پستاندار، ۴۲ گونه متنوع خزنده، ۱۶۵ گونه پرنده بومی و مهاجر و بیش از ۵۰۰ گونه مختلف گیاهی و ذخایر کم نظیر و منحصر به فردی از گونه‌های کمیاب و در خطر انقراض، دارای تنوع زیستی و طبیعت با اهمیت در سطح ملی و جهانی است.

شهرستان نائین یکی از شهرستان‌های استان اصفهان است.

دو شکارچی متخلف در شهرستان‌های ساوه و تفرش دستگیر شدند

به گزارش مهر،رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تفرش گفت: “دو شکارچی متخلف در شهرستان‌های ساوه و تفرش دستگیر و به مرجع قضایی معرفی شدند”.

علی خسروان با اعلام این خبر اظهار داشت: “نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان‌های ساوه و تفرش، با اطلاع از شکار در حیات وحش در ارتفاعات مشترک بین دو شهرستان پس از بررسی موضوع به یکی از روستاهای شهرستان ساوه اعزام شده و پس از اخذ دستور قضایی و هماهنگی لازم، منزل فردی که دارای سابقه بود را بررسی کردند که موفق به کشف و ضبط مقادیری گوشت مربوط به گوسفند وحشی شدند”.

وی افزود: “همچنین محیط بانان شهرستان تفرش با همکاری ماموران انتظامی در بازرسی از یک دستگاه خودرو که به صورت مشکوک در حاشیه منطقه شکار ممنوع بازرجان در حال تردد بود، موفق به کشف لاشه یک قطعه تیهو به همراه یک قبضه اسلحه ساچمه زنی و مقادیری مهمات مجاز و غیرمجاز شدند”.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تفرش بیان کرد: “برای هر دو فقره تخلف، پرونده تخلف زیست محیطی تشکیل شد و متهمان به مرجع قضایی معرفی شدند”.

شهرستان‌های ساوه و تفرش از شهرستان‌های استان مرکزی هستند.

دستگیری یک شکارچی متخلف در لارستان

به گزارش صدا و سیما، متخلف شکار و نگهداری پرنده وحشی در شهرستان لارستان دستگیر شد.

انصاری رئیس اداره محیط زیست لارستان گفت: “در پی دریافت یک گزارش مبنی بر وجود پرنده شکاری و سایر پرندگان وحشی در یک منزل مسکونی در شهرستان لار، ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان با همکاری ماموران انتظامی به محل عزیمت و متخلف را دستگیر کردند”.

وی با بیان اینکه هرگونه خرید و فروش پرندگان وحشی برابر قوانین و مقررات مربوطه ممنوع است، اظهار داشت: “این پرندگان شامل بلدرچین وحشی، چکاوک طوقی و یک بهله شاهین گردن قرمز است، که متاسفانه بال‌های این پرنده دچار شکستگی شده است”.

انصاری ادامه داد: “پرنده مذکور تحت درمان است”.

رئیس اداره محیط زیست لارستان تصریح کرد: “پرونده تخلف این شکارچی تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شد”.

لارستان یکی از شهرستان‌های استان فارس است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید