خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، چهار کارگر در شهرهای میناب و تبریز دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، رئیس بیمارستان ابوالفضل میناب گفت: “بدنبال برخورد یک دستگاه کامیون تریلی با ۳ نفر از کارگران شهرداری میناب که در کنار خیابان مشغول بکار بودند، هر سه با آسیب دیدگی جدی بلافاصله توسط اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان میناب منتقل شدند.

دکتر محمد مورخ در تشریح این خبر افزود: “متاسفانه این حادثه در ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه صبح امروز در محدوده دوراهی تیاب (محله احمد آباد) هنگامی که کارگران شهرداری میناب مشغول جمع آوری زباله از کنار خیابان بودند؛ اتفاق افتاد.

وی افزود: “پس از انتقال مصدومان به اورژانس بیمارستان حضرت ابوالفضل میناب معاینات اولیه اورژانسی تصویر برداری، سی تی اسکن و سونوگرافی توسط طب اورژانس و مشاوره‌های جراحی اورتوپدی، داخلی، مغز و اعصاب، کلیه و مجاری ادراری انجام شد.

دکتر مورخ تصریح کرد: “در بررسی‌های به عمل آمده یک نفر از ناحیه گردن و قفسه سینه دچار آسیب دیدگی مهره‌ها شده بود، همچنین مصدوم دیگر از ناحیه پا دچار شکستگی شده بود که در کمترین زمان ممکن توسط دکتر پژمان مرادی متخصص اورتوپدی به اتاق عمل منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفت”.

رئیس بیمارستان ابوالفضل میناب ادامه داد: “سومین مصدوم بدلیل پارگی عروق اصلی جفت پا و احتمال قطع عضو (آمبوتاسیون) ساق پا وجود داشت که جهت ادامه درمان به مراکز درمانی مجهزتر استان اعزام شد”.

میناب یکی از شهرستان‌های شرقی استان هرمزگان واقع در جنوب ایران است.

سقوط کارگری به چاهک آسانسور در تبریز

به گزارش تابناک، مدیر امور ارتباطات سازمان آتش نشانی تبریز از مصدومیت یک کارگر که از طبقه سوم ساختمانی به عمق چاهک آسانسور سقوط کرده بود، خبر داد.

یعقوب موسوی در تشریح این خبر گفت: “پیش از ظهر امروز با دریافت گزارشی مبنی بر سقوط کارگری به عمق چاه آسانسور از طبقه سوم ساختمانی در خیابان لیدا ولیعصر تبریز، گروه نجات ایستگاه شماره هفت به محل حادثه اعزام شدند”.

وی افزود: “این حادثه حین کار برای کارگر میانسال رخ داده و منجر به آسیب دیدگی شدید او شده بود که آتش‌نشانان با رعایت اصول ایمنی امداد و نجات، وی را به بیرون منتقل کرده و جهت مداوا در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید