خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تعیین تاریخ برگزاری دادگاه تجدید نظر فرهاد میثمی و رضا خندان

تعیین تاریخ برگزاری دادگاه تجدید نظر فرهاد میثمی و رضا خندان

خبرگزاری هرانا – محمد مقیمی، وکیل مدافع رضا خندان و فرهاد میثمی زمان برگزاری دادگاه تجدیدنظر موکلانش را ۳۱ اردیبهشت ماه سال آینده در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تهران اعلام کرد. وی پیشتر از ثبت درخواست تجدیدنظر خواهی نسبت به حکم صادره توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران درباره موکلین خود خبر داده بود. بر اساس این حکم این دو فعال مدنی هر کدام به ۶ سال حبس تعزیری و ۲ سال محرومیت از خروج از کشور و عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی و اجتماعی، فعالیت رسانه‌ای و مجازی محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۷ اسفندماه ۱۳۹۷، زمان برگزاری جلسه دادگاه تجدیدنظر فرهاد میثمی و رضا خندان به وکیل آنها ابلاغ شده است.

محمد مقیمی در یادداشتی در صفحه شخصی خود نوشت: “امروز ۷ اسفندماه ۱۳۹۷ وقت رسیدگی به تجدیدنظرخواهی از حکم صادر شده علیه موکلانم فرهاد میثمی و رضا خندان به اینجانب ابلاغ شد. جلسه تجدیدنظرخواهی از حکم یادشده در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر در مورخ ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد. امیدوارم، زمینه شکستن حکم ناعادلانه و رهایی موکلانم فراهم گردد”.

مقیمی پیشتر در تاریخ ۱ اسفندماه از ارجاع پرونده موکلانش به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تهران خبر داده و در تاریخ ۱۳ بهمن‌ماه نیز از از ثبت درخواست تجدیدنظر خواهی نسبت به حکم صادره توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب خبر داده بود.

لازم به یادآوری است که در تاریخ ۲۸ آذرماه جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه فرهاد میثمی و رضا خندان در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شده و طی حکم صادره هر یک از این افراد به اتهام “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور” به ۵ سال حبس تعزیری و به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری و همچنین ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی و اجتماعی، فعالیت در فضای مجازی، رسانه‌ها، مطبوعات و خروج از کشور محکوم شدند.

فرهاد میثمی، عصر روز سه‌شنبه ۹ مرداد ۹۷ توسط نیروهای امنیتی و در منزل شخصی خود بازداشت شده بود.

هرانا روز سه‌شنبه ۱۳ شهریورماه ۱۳۹۷ نیز در گزارشی از بازداشت رضا خندان در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی خبر داده بود. وی در همان روز پس از تفهیم اتهام در شعبه ۷ بازپرسی دادسرای اوین و صدور قرار وثیقه به زندان اوین منتقل شد.

در حال حاضر رضا خندان با قید وثیقه آزاد و فرهاد میثمی نیز در زندان اوین به سر می‌برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید