خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  جلسه رسیدگی به اتهامات سه متهم سیاسی برگزار شد

جلسه رسیدگی به اتهامات سه متهم سیاسی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام سه تن از متهمان یک پرونده به نامهای رضوانه احمدخانبیگی، امیرمهدی صدیق آرا و علی امین املشی صبح روز جاری و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. در این جلسه دادگاه اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” مورد بررسی قرار گرفته است. متهمان این پرونده شهروندانی هستند که نیمه شب ۲۶ دیماه در ارتباط با شعارنویسی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رضوانه احمدخانبیگی، امیرمهدی صدیق آرا و علی امین املشی امروز یکشنبه ۵ اسفندماه ۹۷ و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی افشاری برگزار شد.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده یکی از متهمین، در این جلسه دادگاه که با حضور متهمین و وکلای آنها برگزار شده بود دو اتهام با عناوین “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” مورد رسیدگی قرار گرفته است.

هر سه این شهروندان در نیمه شب ۲۶ دی ماه ۹۷، در ارتباط با شعارنویسی در خیابان بازداشت و به زندان اوین منتقل شده‌اند.

رضوانه احمد خانبیگی، امیرمهدی صدیق آرا و علی امین املشی در تاریخ ۲۸ بهمن ماه، از زندان اوین به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب منتقل شده و پس از اطلاع از کیفرخواست به زندان بازگردانده شدند. اتهامات مطروحه علیه آنها “اقدام علیه امنیت ملی”، “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده بود.

لازم به ذکر است همسر رضوانه احمدبیگی، بهفر لاله زاری که در زندان اوین محبوس بود در جریان آزادی زودهنگام زندانیان، در تاریخ ۲۱ بهمن ماه از این زندان آزاد شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید